Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po přechodu na PHP v 7.x se objevuje chyba

Ahoj,
máme hostiing na pipni.cz a pipni přešli na PHP 7. V tu chvíli mi napsal šéf, že se nezobrazuje web a místo toho chybová hláška s loginem do databáze.
Ta hláška je

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /DISK2/WWW/XXX.cz/rs/admin/libs/db-layer.php:25 Stack trace: #0 /DISK2/WWW/XXX.cz/rs/login.php(14): DB->DB('mysql', 'rs.XXX.cz', 'LOGIN', 'rs_XXX_cz') #1 /DISK2/WWW/XXX.cz/rs/admin/index.php(40): require('/DISK2/WWW/XXX....') #2 {main} thrown in /DISK2/WWW/XXX.cz/rs/admin/libs/db-layer.php on line 25

Poraďte prosím, jak to zprovoznit. Díky 1 589x

Přechod knihovny mysql na mysqli bohužel není automatický, ale ne bez naděje.
Záleží také, jak dobře jsou napsány skripty.
Zjistíme-li, že, že to musíme opravovat zhruba do 100x (píši odhad bez rozmyslu), tak bys to spravit mohl - mohl bych udělat souhrn funkcí, kde lze automaticky přejít a kde na druhé straně musíš přidělat další argument spojení.
Teď si z hlavy nepamatuji funkce, které musíme zrušit a nahradit, ale podle svých zkušeností by nemělo jít o havárii.