Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FX 8320 OC

Zdravím mám procesor Fx 8320 ktorý je pretaktovaný na 4.2ghz a mám chladič Fera 3 sú teploty pri hraní naprk GTA v 60 stupňov v poriadku ? Cpu má 1.375V
Diky

- 60C° je jeste pekna teplota na [OC]. U FX pri overclockingu (5Ghz) pri 1.45v jsem i na WCooling mel co delat aby byl v zatezi pod 60C° ;-)
* Ale muzes zkusit pomalu ubirat|-0.5V na V-Core + test po kazdém posunuti, cimz by jsi mohl C° stahnout az na 55C°.

Diky v biose mám nastavené cpu fan na silent takze otáčky pri hraní sú okolo 1190, nižšia voltáž size ide ale potom mi to sekne pri 4K videí na YouTube zaujímavé že v hrách ok . Voltaz je cez offset, aby som mohol zapnúť šetriace funkcie ako je napríklad cool n quiet alebo c6 state
Dalo by sa ísť aj na väčšiu frekvenciu pri moje motherboard asus m5 a97 r2.0? Alebo je to strop

0.5 a pak po 0.1. Ze zacatku jet po 0.1 treba na 3.65V by mu zabralo s testy i hodinu nebo dve. ( ze zacatku staci 10minut az u doladovani bych se zameril na kvalitu testu)
# Takle kdyz to snizuje po 0.5 az mu treba nenabehne OS nebo bude padat = podtaktovani CPU (zpravidla pada uz u BOOT) tak uz muze jemne pridavat po 0.1 ale tak treba to delas jinak ..
PS : Navic u OC se dezaktivuji setrici funkce, kde tazatel je naopka spusti tak se v realtite nemuzeme bavit o o pravdovém Overclockingu jako takovém (toto je jen zdvyhnu Hz + Vcore a hotovo).

Jo je OK.
Kdyby skakal pres 65C° tak stahni ten VCore 0.05V pres offset, nekde okolo 0.5*4 (tedy podle zakladni desky a jestli je offset stale 0,00625, deska GBite ? / kazdy vyrobce muze pouzivat jiny zpusob aplikace napeti), ale mozna mas novejsi BIOSu verze [F5↑] ktery ma pozmeneny [OfS] na + 0.5v z +0.05v.
* 60C° pri hrani je jeste dobra teplota ;-), nic se nedeje jestli to myslis takle. U FX procesoru na vykonu spis pridala sirka hrdla, vysi frekvence RAM_ NB, kde sel jemne pretocit, ale jen pro CHPST rady 99*FX . Jen mozna pri nestabilite dezaktivuj ten state C6_snizeni napajeniCPU.

Ah, takze mix ruznych RAM, ruznych parametru, rozumim, tak je nech tak jak jsou.
# Jestli si dobre vzpominam, stejne pri osazeni 4xRAM nesla frekvence nad 1333 nebo 1666. Nad uvedenou hodnotu to slo jen s osazenim 2xRAM (kdyz zapojis jen dve v paru, tak pojedou nad 16**Hz. Z hlavy uz si presne nevzpominam a stejne je to jedno..

Je v hrách rozdiel medzi 1333 a 1600 v hrách ?

Ne nepoznas rozdil (samozrejme horsi nebude). Ten offset je v poradku.
#Ono, FX moc na hry nebyly to pravé orechové , az na par vyjimek keré podporovali Multi-Thread(kvuli uzkému hrdlu_NB), cimz chapu ze provadis OC aby jsi mel vice [FPS], ale ve hrach ti to moc neprida (neboj nejsi sam, hodnel lidi si lamalo hlavu a hledalo co nejlepsi zpusob jak z FX vytahnout co nejvic :-p).