Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PHP externé súbory

Dobré ráno, skúšam programovať svoj web cez php. Ako mám spraviť to, že keď napríklad mám na stránka1.php napísanú premennú $text = "Ahoj"; tak ako urobím, že na stránka2.php napíšem ten názov konkrétnej premennej a vypíše sa jeho obsah?

Skúsil som:

(stranka1.php)

<?php
$text = "test";
?>

(stranka2.php)

<?php
require_once('stranka1.php');
echo $text;
?>

Chyba je v tom, že keď otvorím stránku 2, tak sa celá stránka 1 len "duplikuje" (zdvojí?) ale nevypíše mi to to, čo chcem konkrétne aby to vypísalo.

Takže som to urobil následne:

vytvoril som si ďalší .php odoslidata.php. Vo <form action=""> som na miesto install2.php dal odoslidata.php. Po kliknutí na tlačítko Odoslať, sa mi otvorila prázdna stránka odoslidata.php.

odoslidata.php obsahuje následujúci kód:

<?php

require_once('Db.php');
Db::connect('localhost', 'databaza', 'root', '<Nemusíte vedieť>');
if ($_POST)
{
Db::query('
INSERT INTO users (prezyvka, pass)
VALUES (?, ?, ?)
', $_POST['prezyvka'], $_POST['pass']);

echo('<p>Byl jste úspěšně zaregistrován.</p>');
}
?>

Opäť... nič sa nevytvorilo. žiadny zápis do databáze.

Viem, že teraz možno nado mnou krútite hlavou či som normálni, alebo či si tu teraz z vás robím len srandu... každopádne môj mozog nerozmýšľa 2x najlepšie, a aby niečo pochopil, musíte mi to napísať úplne do detailov.

Ach bože... ja som fakt magor... problém bol v takejto prkotine, kvoli ktorej som sa tu trápil 5 hodín!!!!!

Na miesto (?, ?, ?) malo byť len (?, ?)

A toto je u mňa normálne, vždy sa zastavím pri nejakej somarine, pri ktorej sa trápim 5 hodín, no druhý by na to prišiel za 5 minút... Ach bože... :D ďakujem všetkým za snahu mi pomôcť :).