Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak formatovat disk s neaktivním OS

Dobrý den, mám starší SSD 128Gb na kterém zůstal Windows 10. Tento disk jsem zformátoval přes dokovací stanici AXAGON ADSA-ST, ale pořad mi na disku zůstává „Oddíl pro obnovu“450MB, i když jsem na disku vytvořil nový svazek (G:) Jak mám docílit stavu, aby byl tento disk detekován jako nový.

Děkuji

přes dokovací stanici ve správě disků (diskmgmt.msc) si zobrazit všechny oddíly a odebrat co tam nepatří.
šikovnějším nástrojem je minitool partition wizard.

a jestli už ten externí dock na disk není k dispozici a je potřeba opravu provést na stejném pc, potom nastartovat pc z nějakého boot partition manageru:
boot cd minitool partition wizard, acronis disk director, gparted live boot, parted magic llc, ...

nebo jde nabootovat z instalačky windows, nepokračovat v ní, shift+f10 otevřít příkazový řádek, tam využít diskpart.exe:

diskpart
list disk
select disk X (číslo podle list-disk)
clean

zbytek nechat na budoucí instalaci windows, má v sobě primitivní formátovadlo. samozřejmě lze pokračovat:

create partition primary
format fs=ntfs