Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozšíření DDR3 paměti z 8 na 16 Gb alternativy?

Zdravím, možná mám blbý dotaz ale potřebuji poradit ohledně rozšíření paměti z 8 na 16 Gb.
V pc mam ADATA XPG Gaming Series DDR3 8GB 1600MHz CL9 (2x4GB) AX3U1600GC4G9-2G.
Projel jsem bazary a nenašel jsem ty stejné pouze nějaké jiné u kterých sice sedi 1600Mhz a 4Gb paměti, ale liší se zbytkem v označení modelu.
Jakou alternativu k rozšíření doporučíte?
Moc se nevyznám v tom jestli musí sedět i časování a napětí, nebo je možné použít i jiný model když bude sedět kapacita paměti a 1600Mhz. A také nevím jestli je dobré kombinovat dva různé výrobce.

Děkuji :-)

zrovna adata býval kdysi originální v nekompatibilitě napětí.
- pak je buď možnost k nim přikoupit ty samé "ADATA XPG Gaming Series DDR3 8GB 1600MHz CL9", v obchodech jsou
- nebo tvé 2x 4gb prodat a koupit 2x 8gb.

je možný i mix různých výrobců, ale zrovna u adata bych se tomu vyhnul.
- nebo můžeš riskovat že k nim dáš jiné a začne to padat třeba až časem.

Jen málokdy se stane, že by dva různý moduly v desce vůbec nejely. Nacpal jsem do různých PC různý mixy pamětí a nepamatuji žádný zásadní problém. I dva moduly různých výrobců spolu běžely v dualchannelu. Kup něco na stejné frekveci a uvidíš, zda to pojede. Pokud to koupíš po netu, máš možnost to do dvou týdnů vrátit.

GA-Z68X-UD3-B3 max 32Gb paměti
Intel(R) Core(TM) i5-2500K CPU @ 3.30GHz nataktovaný na 3,9
AMD Radeon (TM) R9 380 Series
pak už nějaký starší 3 hdd a jedno SSD-ADATA

Smysl má, vše jede bez problému na FullHD max detaily a DOOM i ve 4K ale cca kolem 20-30 FPS
Ale 4K je vždy takový test, preferuji FullHD. Stejně nemám čas pozorovat listí na stromě, když se soustředím na střed zaměřovače :D

Každopádně dík za rady.

Koukal jsem taky na to video a dost tam mění nastavení a taky ja se soustředím jak moc ovlivňuje nastavení kvalitu obraz. Nekdy jsou rozdíly v grafice skoro nepatrné ale na výkon to má velký vliv a konkrétně u Dooma mi příjde zbytečné hrát s nastavením na nightmare a max vyhlazování atd... když si toho človek ani nevšímne pokud se nezastaví a nebude se koukat co je vlastně kolem. A hrál jsem to cca rok zpatný takže si nepamatuji jak jsem to měl nastavené. Ale patřím mezi lidi co hry nehrajou pokud to nejede na ultra nebo max detaily. takže bych to určite na low nebo medium nehrál.