Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows účet a více PC

Ahoj všem,
obracím se na Vás s malou prosbou.
Mám jeden účet na M$ a k němu je vázána licence Windows 10 PRO. Tuto licenci využívám na stolním PC. Na notebooku mám WIN 10 Home a jakmile sem se přihlásil pod M$ účtem a provedla se jejich úžasná velká aktualizace, tak se mi i notebook switchnul na PRO verzi a nyní mi řve, že mám aktivovat windows. Ovšem licenci zbytečně nechci kupovat.

Mohu nějak provozovat více zařízení s jedním M$ účtem? Řešil jste to někdo?

licence je vázaná k hw, ne k účtu - jinak by ta licence platila furt a nechtěla po tobě novou aktivaci.

počítač není mobil, už 20 let jsou windows víceuživatelský systém. k jednomu pc přesto nepotřebuješ 5 licencí.
online účet je "ne zrovna nejlepší nápad", která občas přináší problémy, jak právě vidíš.
máš nezvladatelné nutkání provozovat více krámů s jedním účtem? potřebuješ to? doporučuju ten nápad odložit do doby, než to mrchosoftu začne fungovat.
do té doby si založ lokální účet a používej ten.

za starých časů byly coa štítky pravosti a na nich product key. když to mrchosoft občas klasicky posr.., nechal jsi to aktivovat znovu.
u w10 ale svůj product key nejspíš neznáš a jestliže m$ to nedávnou nefunkčností přepsal, můžeš jim tak leda zatelefonovat, co s tím budou dělat.
jestli máš originální home product key, pak notebuk směle aktivuj, windows dostanou rozum a přepnou se na home.