Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy se základními deskami

Dobrý den.
Mám problémy se základní deskou ASUS P5GPL-X. Na desce nefunguje jediný USB port. Po SW stránce bylo vše v pořádku, drivery aktuální, verze BIOSu taktéž poslední. Myslíte, že jde o chybu mechanickou ? Deska na první pohled nejeví žádné známky mechanického poškození, všechny kondenzátory jsou v celku, nikde nic nejeví známky po spálení.
Jako druhý problém mám s deskou GIGABYTE GA-EP41-UD3L, která nemůže detekovat RAMky (Zjištěno díky zvukovému kódu desky). Fungovala úctyhodně dlouho a ze dne na den nic. Opět, nejsou vidět žádné viditelné známky mechanického poškození.
Za každou radu budu velice vděčen, jestě tyhle krásky nechci poslat do křemíkového nebe pokud nebude třeba.

No ta první vykopávka to se stává že něco odejde po dlouhý době,komplet s RAM a CPU máš za pár šupů z bazaru pokud to k něčemu potřebuješ.Můžeš zkusit tohle ale cennou to převyšuje komplet tu osazenou MB co máš.

Ta GB to bych si nebyl jistej tak co tam nejede bo ty kody ukazujou kolikrát kraviny. Zkoušel si měnit sloty s jednou RAM pak s druhou? V BIOSu jsou vidět? Otestovat RAM v memtest86 jestli máš ještě nějaký prkno a ta GB je nedetekuje.

Ta první deska, vše kromě těch USB portů funguje, ale pokud říkáš, že to asi opravit nepůjde, tak budiž.

A ta druhá deska, zkoušel jsem to, měnit ty moduly po slotech, nic. Do BIOSu se ani nedostanu. A RAMky jsem otestoval na jiné desce, co jsem tam měl, jedou všechny.

CMOSku můžu zkusit vyměnit, ale pokud nejdou RAMky tak mi bude na dvě věci že....

Tu první si nechám ještě, už mám domluvenou externí kartu s USBčkama, tak snad to pojede. Karta je ještě na DDR1 paměti, tak si jí nechávám jako poslední železo doma na tyhle věci. A pokud ne, děj se vůle boží, měla pěkný život.

Na všechny pády děkuji za rady :)