Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem unmountable boot volume windows 10

Dobrý večer, nedávno jsem kupoval větší ssd na sytém. Konkrétně Samsung 860 Evo 500GB. Vše šlapalo suprově až do dnešní aktualizace. Počítač se restaroval a objevila se modrá smrt s chybou unmountable boot volume windows 10.

Automatická oprava nic nevyřešila. Vzal jsem bootovací fleshku a snažil jsem se opravu provést z ní. Také bez úspěchu. chkdsk nepomohl a bootrec /fixboot mi vyhodil, že nemá práva.

Jednoduše nic co jsem našel na internetu nepomohlo. Data zálohovaná mám a tak jsem se nakonec rozhodl pro čistou instalaci. Ta proběhla bez problémů, ale systém byl poměrně pomalý a vše zamrzalo. Aktualizace grafického ovladače skrze GeForce experience se neustále nedařilo a po zamrznutí systému jsem ho tedy natvrdo vypl. No a modrá smrt se stejnou chybou se zase objevila. Už se do systému nedostanu.

Mimochodem po výpisu pomocí diskpart > list disk vidím, že systémový disk je ve formátu RAW...

Byl bych opravdu vděčný, kdyby mi někdo dokázal pomoct. Osobně to zatím vidím na vadný kus ssd.

Předem díky za tipy. :)

Co říká SMART disku?
Klidně je možné, že disk začal odcházet. SSD se v případě problémů přepne do stavu, kdy neumožňuje zápis, ale umožňuje čtení, aby se dala zachránit data. Ten pomalý přístup na disk by tomu odpovídal.
Pro přečtení SMART informací se dají najít i bootovací média, pokud se na systém nemůžeš dostat.