Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DirectX a ostatné programy

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať. Stále ak kúpim nejaký komponent (asi sa to jedná iba pri GPU) tak stiahnem najnovšie ovladače a viacej nič. Dočítal som sa že potrebujem ešte nejaký program directX, otázka znie, načo ten directX slúži ? Potrebujem ho ? Prípadne ktoré ďalšie programy sú ešte potrebné stiahnuť ku grafickej karte ? :) Vopred vám ďakujem :)

Řešení:

Je naprosto nutné ho mít. Ale už dlouho je integrovaný přímo v systému a obvykle je potřeba doinstalovat jenom starší verze pro starší hry.

Funguje to zhruba takhle:
Hra -> DirectX -> ovladače grafické karty -> grafická karta
Hra tak nepracuje přímo s grafickou kartou nebo jejími ovladači, ale s DirectX. Výhoda toho je, že hry nemusí být napsané pro konkrétní grafické karty. Což tak dříve bylo a když člověk měl jinou, tak měl smůlu.