Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem větrák NOCTUA NF-S12A PWM

Dobrý večer, měl bych dotaz, objednal jsem si nový ventilátor do skříně NOCTUA NF-S12A PWM, všude píšou , že je to velmi tichý (recenze od alzy přímo "legendárně tichý"), když jsem ho zapojil, tak ten větrák jak se točí, tak je prostě dost hlučný. Když mám na sobě sluchátka, tak prostě to slyším. Když je sundám, tak bych to přirovnal jako když si zapnu svůj velký větrák SENCOR, který mám na léto..je to extrémně otravné. Takže se chci zeptat, jestli to tak má být a nebo můžu mít vadný kus? Za cenu 500kč, se tohle nedá poslouchat a tečou mi z toho vyloženě nervy..

https://www.youtube.com/watch?v=kpYe5adFHmo&feature=youtu.be

Nepíšeš, kam a jak jsi ho připojil. 1200 RPM u 120 mm větráku v case slyšet je. Není to chyba, ale vlastnost, otáčky jdou regulovat. Jestli při běhu v ruce tolik slyšet není, jde o aerodynamický hluk, způsobený nějakou překážkou, třeba mřížkou. Dodávají k němu i redukce pro snížení otáček.