Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzlá myš po krátkém čase nečinnosti notebooku a nutnost vypnutí natvrdo

Notebook pracuje normálně pokud na něm pracuji. Stačí na 5-7 minut přestat s prací a zmizí mi kurzor myši, počítat zamrzne.
Nefunguje touchpad, ani žádná klávesa. Je nutno vypnout natvrdo. Po znovu zapnutí zase normálně funguje, dokud práci zase na pár minut nepřeruším. A stále dokola. Za případnou radu předem děkuji.

Ano, v životě jsem se s takovým problémem nesetkala. Když někomu mrzne počítač...to znám, ale když normálně fachčí a zamrzne jen když na něm přestanu na pár minut dělat... to ani v okolí nikdo neviděl, nezažil... Už to vypadá, že je můj book workoholik :-) A když nemá práci .... začne stávkovat :-)

podezříval jsem nějakou službu: když to nic nedělá, že si sama začne něco tropit.
a právě že v nouzovém režimu nesmysly třetích stran obvykle neběží.

pro kontrolu spouštěcích míst různých nesmyslů ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).

pro kontrolu procesů v paměti process explorer. nechat ho spuštěný, jestli při nečinnosti nevyleze díky nějakému číhajícímu procesu vytížení na 100%.

Neudaný OS, ale každý NB má Správa napájania.
V nej pri vybranom profile -> Zmeniť nastavenia plánu -> Zmeniť rozšírené nastavenia napájania ->Nastavenie USB - tam asi bude zrada. Po stanovenom čase nečinnosti jednoducho odpojí USB. Pokiaľ sa pracuje, nemá dôvod vypínať USB.