Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyběr routeru.

Zdravím.
Bych řek že je tak akorat napsat ježovi o nový routr.
Se nemohu rozhodnout zda TP-link nebo asus.

Určitě 1GB porty, USB a VPN.
5G wifi nepotřebují.

ASUS RT-AC1200G+
https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051600000000003B3N&utm_source=heureka&utm_medium=srovnavac

TP-LINK Archer C1200
https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051600060000003J8P&Search=TP-LINK%20Archer%20C1200&SearchType=1

1. pokud neumíš kliknout na "odpovědět", tak tě upozorňuju, že by ses to měl naučit.
2. A co jako že USB má kdejaký shit? Printserver ještě dejme tomu, ale chápeš, že na hraničním routeru nemají userova data co dělat? Už jen proto, že třeba takový Aušus je doslova pokladničkou děr a exploitů?

bože to je argument.
každý router má nožičky. takže si kup klidně budík, ten má nožičky taky, a používej ho místo routeru.

usb je v routeru doplňková funkce. využívá se spíš pro sdílení tiskárny v síti, lepší firmware umí připojení usb 3g modemu, v poslední řadě může fungovat pro nouzové pomalé sdílení mass storage.

domácí routery mají všeobecně problémy se zranitelností. firmware obsahuje chyby, výrobce na ně kašle, uživatelé prakticky neaktualizují fw - pokud vůbec existuje novější.
router je vystavený minimálně do sítě providera, nebo rovnou až ven na net, tím je snadno napadnutelný + síť za ním (zrovna asus bývá opakovaně mezi těmi s kritickými chybami umožňující přístup zvenčí, ale ostatní domácí výrobci za ním nepokulhávají moc daleko).

úplným miláčkem pak byl nedávno jakýsi tazatel, který chtěl taky usb flashku na děravém routeru zpřístupnit ven do internetu.