Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak kvalitní je DVD, přes které je opravdu skvěle vidět skrz?

Ahoj,

mám doma několik klasických DVD-R, píše se na nich "Země původu: Německo". U každého je naprosto jinak silná vrstva, na kterou se nahrává. Na jednom je tak silná, že, když se skrz podívám proti slunci, sotva to slunce vidím. Naopak na jednom je ta vrstva tak slabá, že i skrz 2 takhle tenké DVD najednou můžu číst na obrazovce na pc text. :-)

To s tenkou vrstvou jsem si fixou na CD popsal a obraz se na něm neuvěřitelně seká. Souvisí to s tou tloušťkou?

Myslím DVD, píšu CD... :-D Samozřejmě DVD. Dokonce vídám kolikrát DVD průhlednější než CD.

Aha, takže laser skrz nemusí vidět. To jsem asi chtěl vědět. Myslel jsem, že vidí skrz druhou stranu tu fixu a kvůli tomu to nechce číst.
Ale právě ze začátku nad místem, kde ta fixa není, se přehrává bezproblémově, tak fakt nevím...

To nepůjde, to DVD už nemám. Ze začátku u roztočení bylo slyšet, že malinko drhne (jen ze začátku), ale pak ok. Schválně jsem si to vyfotil, ale asi nemá cenu to dál řešit. Řekněme, že to byl vadný kus. :-)