Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po instalaci nanaběhne UBUNTU

Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Dnes jsem instaloval Ubuntu 18.04 (ISO). Vše proběhlo správně. Napsalo to, že instalace proběhla úspěšně a že se musí restartovat, vyndal jsem CD a čekal asi 10 minut a nic se nerestartovalo. Nebylo jak. Tak jsem to natvrdo vypnul.
Po restartu vůbec nenaběhne možnost, který systém chci spustit. Prostě se rovnou spustí stávající windows 10, jako by tam UBUNTU vůbec nebylo. Nevíte, čím to je?
Moje PC je ACER Aspire Z3-705, Procesor Intel Pentium 3805U, RAM 4GB.

Díky

Pokud tam je W10, je tam skoro určitě UEFI a SecureBoot. Nic není třeba vypínat, Linux to umí. Ale fleš pro instalaci se musí připravit pro UEFI/GPT. Pokud máš nějakou obskurní instalaci W10, musíš ten Linux instalovat "obdobně". Ale nejlepší je mít Linux na samostatném disku a boot vybírat "z BIOS" po F11 (i tak musí být instalován kompatibilně s W10).