Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD do NAS, jaké?

Do NASky QNAP TS-251B-2G, https://www.czc.cz/qnap-ts-251b-2g/243520a/produkt potřebuji dva disky.
Mám dva favority (budu pořizovat 2x 4TB):
- WD RED Pro, https://www.alza.cz/wd-red-pro-4tb-d5275611.htm (Na CZC není a nebude)
- Seagate IronWolf Pro, https://www.czc.cz/seagate-ironwolf-pro-4tb/214663/produkt

Oba mají záruku 5 let, tak snad chvíli vydrží. O vlastní akt reklamace mi spíše nejde, stejně bych nefunkční disk s daty na něm nereklamoval (a ne kvůli GDPR).

Zvažuji i o dost levnější disky bez "Pro", není to moc riziko? Např. https://www.czc.cz/wd-red-efrx-4tb/136359/produkt nebo https://www.czc.cz/seagate-ironwolf-4tb/200398/produkt

Ušetřil bych cca 3,5 tisíce, což není zas tak málo.
Různě čtu, že ty WD jsou hlučnější, raději bych asi šel do těch Seagate..

Vaše názory, doporučení?
Díky.

To mas jedno, ja som kedysi robil tak, ze disky neboli z jednej serie, pripadne ani od jedneho vyrobcu ak by sa po case ukazalo, ze mali nejaku chybu vo fw, aby nepokapali naraz vsetky. Uz to vsak nerobim.
Disky budes mat v zrkadle, pravdepodobnost zlyhania dvoch diskov naraz je miziva, navyse si sam spominal, ze este robis offline zalohy, takze je imho uplne jedno co tam das.
S hlucnostou si vrasky nerobi, NASko budes mat aj tak niekde v kute, kde ti to moze byt jedno, navyse mne osobne nevadili v NASkach ani blacky, ktore boli naozah pocutelne hlucnejsie ako ine rady.
Na rozdielod tw, ktori mal minule preslov nechovam despekt k vacsim diskom ako on a tiez mi ich rukami prejde 100-200ks/rocne a kedze vacsinu aj servisujem s tou poruchovostou to nie je az take ako to popisoval on.
Siel by som do verzii bez pro a WD by som sa nebal, uz roky 90% diskov, ktore dodavam su WD.

po špatných zkušenostech s více kusy tzv. enterprise wd disků používáme poslední léta seagate, konkrétně av disky.
ale zrovna minulý týden mi jakýsi 3tb seagate chcípnul (hodně smart chyb, vadné soubory).

v nasce mám čerstvě 8x ironwolf pro 6tb, ještě jsem je ani nestihl formátovat.
když to platí fabrika je to fajn, doma by mě ty 3.5 navíc taky mrzely.

hlučnost bývala typická u desktopových seagate (shity barracuda). nasková řada nevím jak je na tom, máme to v "miniserverovně" a tam je furt nějaký kravál.
samozřejmě doma by naska byla kdesi na polici na chodbě nebo v nějakém výklenku pod schody, rozdíl v hluku bych moc neřešil.
leda že bys to chtěl používat v pokoji, pak se mrknout do datašitů.

Kromě záruky se disky liší také otáčkami. Pro verze má 7200otáček, bez pro 5400. Otázka, na co to potřebuješ..na té NAS nejspíš rozdíl ve výkonu tak jako tak nebude.
Podle mě "Pro" bude pro dělat slušný rámus /hlavně přesouvání hlav/, disky budou naladěné na výkon. Jestli to budeš mít někde bokem tak to problém nebude.

Usuzuju to podle toho WD Gold 8TB který jsem koupil a pro použití v normálním pc který někdy nechám jet přes noc a v místnosti spím jsem sháněl HDD silencer.
BTW: WD Gold je z nich parametrově nejlepší.

4TB bych verzi bych si rozmyslel.