Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc sestava-prosím o pomoc s výběrem komponentů

Zdravím, rád bych požádal o radu ohledně nového pc.Prakticky vše, kromě HDD/SSD, ten mám.A ještě bych rád cenu dostal nízko...
Počítač bude primárně na Battlefield 5 a nové Metro Exodus příští rok.Jinak jen filmy....

CPU --- Celkově bych rád úsporu peněz a hlavně nákup nového CPU takže pokukuju po Ryzen 7 2700 -jen můj návrh.

Chladič na CPU...netuším.

Co se týče desky----taktovat neumím a ani nikoho kdo to umí neznám, takže nepotřebuju nic dražšího na "trhání" procesorů díky taktování, jen ať se můžu na tu desku spolehnout.
Snad něco do 3500 kč ???

Ramky- absolutně netuším.Opět hledím na cenu, dám tip :

https://www.czc.cz/hyperx-fury-black-16gb-ddr4-3200/233428/produkt

Case---nic podsvíceného, žádné p*čovinky, průhledné bočnice atd. jen ať to má dobrou cirkulaci vzduchu, je to tiché a má to nízkou cenu.Jestli to bude mít přední USB výstupy nahoře nebo vepředu je mi celkem jedno.Můj tip :

 https://www.czc.cz/silentiumpc-regnum-rg4-pure-black/222548/produkt

Grafika- vzít RTX 2070 ? Třeba tuto? Já netuším.... ale pokud třeba o tisícovku dražší karta nebude mít velký rozdíl ve výkonu, tak se mi už nechce moc investovat nad cenu téhle karty.Možná vezmu z bazaru 1080, ale mám obavy z bývalého využívání karty k těžení.... nechám si poradit

 https://www.tsbohemia.cz/msi-nvidia-geforce-rtx-2070-armor-8g_d308628.html?utm_source=google&utm_medium=srovnavac&gclid=Cj0KCQiAxNnfBRDwARIsAJlH29AamA4TWQth6dRRvhh7ypGXsJFEMuIWPlX3_I3jrD9GZRaWRXL3tTUaAvPjEALw_wcB

Zdroj-mám Seasonic SS-500et active pfc f3 .Stačí, nebo vyměnit?

Díky :)

No chtěl jsem to pod 30,000, ale to asi neklapne.Něco můžu ušetřit na discích, které budu mít ze současného pc.Mechaniku taky nechci.
Co se týče toho zdroje---proč tam je prosímtě navýšení jen o 20 W ?Můj současný je 500w a taky 80 bronze plus, tak v čem je tento lepší, kromě malého rozdílu ve wattech?Čistě jen dotaz...

Nahradit SS-500et za SS12II to je z bláta do louže, ani jeden nepatří do moderní sestavy. Oba vhodné tak na resuscitaci starého PC kde se nepočíta s upgrade.
-Chybí ochrany OCP:Nadproudová ochrana, bez UVP na 12V (Ochrana proti podpětí)
-Skupinou regulované zdroje v roce 2018 do moderního PC? Ne vyhni se za každou cenu. Oba jsou na urovni Fortron hexa 80+ ne-li horší.

Díky moc.A co za zdroj tam teda dát??
Jinak ramky si značím jako hotovou věc, skříň asi taky.
A další dotaz... je moc velký výkonový rozdíl mezi Ryzen 2600 a 2700? Respektive poznám to ve hrách??Protože rozdíl finanční, tam je veliký dost...

nejlepší zdroje vyrábí Seasonic, a o tom není třeba diskutovat.

To by musely přestat existovat značky jako: Flextronics, Delta, CWT a další.. ale lama jako ty která nikdy neviděla jinou značku nepochopí
//Seasonic nedělá ani vlastní PCBA narozdíl od značek jako FSP,CWT atd.

Okey...více hlav, více ví.Nechci urazit POW, ale absolutně nevím o čem mluví i když tuším, že on ví, o čem mluví :-D takže bych rád požádal Sambilionk-a, jestli schválí výběr zdrojů od POW.Já osobně jsem pro značku EVGA.
Stačí ano- ne...pokud ne napsat co...

Já nic nerazím, já doporučuji dávno prověřený zdroj, mimochodem pro POW: má také ochrany, tak tady nelži, a navíc je to nová revize. A navíc ze všech zde uváděných je nejlevnější.
Má v sobě Japonské kondenzátory, Ano pro POW FSP group má více ochran, protože ty Teapo kondenzátory co má to potřebují. Howgh.

podle toho co razíš by byl Enemax pořád špička v PSU což už dávno není.

O tehle značce jsem neřekl ani slovo.

No ale po zadání EVGA česká republika nic nenacházím, takže to půjde do zahraničí a člověk vybulí pár stovek za reklamaci?
Pokud je tomu tak, tak to už radši vezmu zdroj s 5 let zárukou od prodejce...stejně za tři roky budu kupovat nový zdroj a nové...všechno

Tak a to mi prosím vysvětli..proč je u popisu graf. karty udáváno v požadavcích na zdroj 550W a ty mi tady nabídneš 450 w zdroj a ještě bude mít rezervu :-D
Tohle všechno asi, zřejmě, logicky udělá ta účinost zdroje???

Já mám stále větší pocit, že to je Ryzenem. Že nechce fungovat na vyšší frekvenci infinity fabric. Nebo fakt nevím čím to je. Totiž podařilo se mě nastavit 2800Mhz a hádejte co totální nestabilita a pád test akplikace.

Sakra ted jsem někde četl, že boreček to vyřešil přehozením ram do druhých slotu. To budu muset vyskoušet. No vypínám pc a jdu na to.

U X prken OC v pohodě u stejnejch RAM ,ale 2x8GB ovšem jenom po ručním nastavení.Někdo jinej zase že to prostě zvednout nejde na B prknách atd si pročti komenty na CZC u RAM,takže je to kdo má jakou kliku,určitě s RAM problém je pořád i když AMD fan tvrdí že to je kec...(RAM budou OK tam bych chybu nehledal,sem zvědavej jak na tom budu s tím prknem MSI B350 i když možná raději vemu ty Adata)