Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bude mi CPU brzdit tuhle GPU?

Dobrý den,
potřebuji poradit jestli mi bude procesor ( AMD A8-7600 Radeon r7 3.10 GHz) brzdit tuhle grafickou kartu (https://www.alza.cz/asus-rog-strix-gaming-rx560-directcu-ii-oc-4gb-evo-d5150861.htm#fotovideo) kterou si chci koupit? Případně jak moc ji bude brzdit?
Jak to vypadá, tak ta karta je extra výhodná a žádnou lepší ani zdaleka za tuto cenu neseženu, takže mi na tom záleží, a celkem to spěchá, protože na alze za 35h ukončí slevu.
Děkuji moc za odpověď :))

Ahoj,
díky moc za odpověď. Zdroj mám 450W takže tady by neměl být problém. A jestli tě můžu ještě poprosit, zkusil by ses podívat, jestli je ta gpu nějakým způsobem kompatibilitní se základní deskou? Já už jsem se zkoušel laicky podívat, a vypadá to, že je, ale opravdu si nejsem jistý.
Zákl. deska: https://www.asus.com/Motherboards/A88XMA/specifications/
A proč ji nabízíš za tak malou cenu? Chápu, opotřebovaná atd. ale tohle není ani 50%, ne?

Protože jsem koupil novou grafiku. Jinak ano bude to pasovat.

A proč ji nabízíš za tak malou cenu? Chápu, opotřebovaná atd.

Nic není opotřebované! 100% funkční, na hry typu DOOM 2016 a Crysis 3 jak dělaná.

Ad zdroj, značku nemá??

ale tohle není ani 50%, ne? 7870XT ma 2x tolik vykreslovacích jednotek.

- No vykonejsi bych urcite neosazoval nebo bude u herniho vykonu nad datovy tok [UCP].
:!: Vetsi pozornost bych spis orientoval na kompatibilitu s [MicroCode] zakladni desky.
* Muze se stat, ze graficka karta nebude zakladni deskou rozeznana, nebo nemusi fungovat spravne (ale taky fungovat muze ze jo, jen alespon osobne orientacne u kazdé zakladni desky s podporou chipsetu max Woknos XP/7(8) radeji tuto informaci kompatibility overuji. To ze mi nejela RX rada na starsich PC jsem zazil jiz nekolikrat. U nekterych stacilo UP BIOSu, u zbylich az zamena grafického chipu AMD@RX za radu AMD@R9).

Divej ty ses "RADCE" , at se ridi podle tebe me je to jedno, ale "za me" je v hernim vykonu lepsi tak o 15-20% urcite né 2x tolik ;-) Navic do tvych kseftu se nechci michat :-D
*Urcite bych osobne k A8 osadil 65W + 4Gb VRAM (napajen z PCIe), jak GPU 3x vetsi spotrebou, ale chapu, prodavas ji tak je nejlepsi.

jezekhifi Touhle logikou je každá karta špatná, protože vždycky je nějaká lepší, každopádně lepší = dražší a můj rozpočet je 3500 za gpu max. Takže tahle karta mi v téhle hladině příjde nejrozumnější. Nesouhlasíš semnou? Rád si nechám poradit.

- S jistotou bych ti to mohl rict v utery, klde bych mohl nahlednout na LIST testovanych GPU|t_metrie.
- Kolik stoji v CR GTX@1050*TI ? Ta kompatibilni s tou Asus bude. Treba by sla v Black Friday zehnat za slusnou cenu ;-)
*Jen bych pred osazenim provedl UPdate BIOSu. (RX@560 zustava slusnou volbou)

Jak říkám, já mám strop 3500Kč a 1050Ti bude pokaždé v jakékoli verzi od 4000 nahoru, takže to bohužel není možnost.
V úterý už bude pozdě, kvůli té slevě na alze.
Update biosu provedu. Ale nemůžeš mě nějak navést, jakým způsobem můžu zjistit, jestli je ta karta (rx560) kompatibilitní s tou mou motherboard? A není náhodou možné, že když je ta rx560 od Asusu, tak že má větší potenciál být kompatibilitní se základovou deskou stejné značky? Promiň, fakt se v tomhle moc nevyznám.

- Na znacce nezalezi, jde o graficky chip. Jestli jde o MSI, ASUS, etc je jedno, jsou to jen vyrobci podkladu (graficky chip vyrabi kuprikladu Nvidia nebo AMD). Vyrobci tak nasledovne tyto chipy osadi na sve (PCB) grafické desky, tu desku nastavi a vse ulozi do VBIOSu.

- Aby s nim mohla zakladni deska pres PCIexpress radic spravne komunikovat musi byt podporovana. I kdyz BIOS pozna ze je to graficka karta, tak nemusi rozumet co rika, jako by ses bavil s cizincem. Proto je zapotreby microkod ktery da BIOSu spravny slovnik aby mohli mezi sebou komunikovat, provadet pozadované instrukce ;-)
PS: Rychle jsem nahledl na internet a jsou nekteri uzivatelé co tuto kombinaci provedli a funguje takze naka sance by tam byla.. Nevim jak v Cr, ale zpravidla kdyz ta karta nepojede, tak ji "muzes vratit". (i kdyz osobne bych vzal GTX@1050 ktera ve hrach horsi jak RX@560 nebude)

Já jsem se usilovně rozmýšlel nad touto rx560 vs MSI GTX 1050 Aero 2gb (https://www.alza.cz/msi-gtx-1050-aero-itx-2g-ocv1-d5137461.htm#discussionPosts) ta gtx je o 400Kč dražší, ale když bylo na YT srovnání výkonu tak byli totálně na stejno, rx560 vedla pokaždé jen o pár fps, a vybral jsem rx560 hlavně proto, že mají sice stejný výkon, ale rx560 má 2x větší Vram.
Takže já to vidím tak, že tu kartu (rx560) koupím, a předpokládám, teda hlavně doufám, že bude fungovat, a jestli ne, tak znovu předpokládám, nebo znovu spíš hlavně doufám :D Že půjde vrátit, a koupil bych si tu gtx1050.

- Ta velikost sbernice nema ve hrach nak na FPS vliv. Klidne 2Gb vs 4Gb, nebo 4Gb vs 8Gb muze mit mensi sbernice vice FPS. Jen skladuje textury kde jejich velikost zalezi na rozliseni zobrazeni, pixel_rate atd. Nasledovna rychlost prenosu je na zakladu (toku) urovne sirky pasma (tzv bandwidth).
* Samozrejme neni duvod zakupovat umyslne mensi jak vetsi.