Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém se SATA II Hdd

Zdrawím,
koupil jsem si nový disk Seagate Barracuda ST3500320A 500GB. Disk jsem zapojil a přehodil jumper na 1,5 Gb/s (Sata I). Systém se mě povedl nastartovat jen v nouzovém režimu.
Disk jsem naincializoval a poté vyskočila BSOD:
Driver_IRQL_not_LESS_OR_EQUAL
disable or remove any newly inst Sware or H/ware. Disabel BIOS memory options & select cacheing or shaddowing
Press F8 to select ADV startup options & select safemode.
Tech info *** STOP : 0x000000D1 (0x00000030,0x00000007, 0x00000000,0xF75759A0)
VIAMRAID.SYS - ADDRESS F7579A0 base at F756B000, datestamp 4063e304

Mám v PC eště druhý systémový disk a pokud odpojím ten nový disk vše jde jak má.
Systém se nedaří znovu nastartovat.
Moje sestava:
Celeron Prescot 2,4 Ghz
Motherboard Biostar P4VMA-M 2.3
Seagate Barracuda ST3500320A 500GB v. 7200.11
Seagate Barracuda řadu nevím verze 7200.10
grafika integrovaná
Zdroj 350W

Poraďte co s tím

Strkas to do raid radica a VIA ovladac asi nechape ze mas 1disk v RAIDe a skape :-)
Si si isty ze ta doska ma len SATA1 radic? nechce sa mi to hladat. Ze preco si to jumproval na SATA1.

Pomoct by mohlo nasledujuce:
nainstalovat najnovsie VIA hyperion (www.viaarena.com, downloads, platform driver...) //doplnok: pripadne ak tam mas teraz najnovsie hyperion tak odinstalovat a nainstalit tie co mas na CD k zakl.doske. U podobneho chipsetu som mal uz problem so SATA s najnovsim hyperion.
alebo
prehodit v BIOSe ten SATA z RAID na IDE alebo comaptzible alebo vypnut AHCI.
alebo
strcit disk do ineho SATA konektora, najlepsie zaplnat sata konektory poporadi tak ako su ocislovane (napisy na doske vedla konektora)

P.S. si si isty ze ten jumper ktory si tam "prehodil" ze je pre SATA1? Podla coho si tam daval ten jumper, a v ktorej presne polohe mas jumper?

P.S.2. si si isty ze ti to este zvlada zdroj? 350W nie je moc. Co to je za znacku zdroja?