Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavení herní konzole k TV

Ahoj potřeboval bych poradit od někoho zkušeného. Jaké je nejlepší nastavení Xbox One X k TV Samsung UE55NU8002 .

Především se mi jedná o Color depth a Color space.

Děkuji za každou radu

V elektronice se nevyznám, ale čekal jsem, že když na Alze je uváděno: 10bitové barevné podání, HDR10+ a HDR Extreme pro vysoký dynamický rozsah … že to rozchodí. Ale taky tu je ten fakt, že HDR nelze zapnout v "gaming modu" který se spustí spolu s konzolí.

Desetibitové zpracování bys proti osmibitovému nejspíš při hrách nejspíš nepoznal. A HDR v televizorech je jen "jako" HDR. Současné zobrazovače nemají dostatečný dynamický rozsah na to, aby zvlásly skutečné HDR. Ano, HDR obraz v televizorech je (možná výrazně) líbivější, ale pokud bys ho srovnal se skutečností, která je opravdu HDR tak zjistíš je obraz je úplně jiný než jaký vidíš třeba při pohledu z okna. Takové HDR bych přirovnal ke glutamanu sodnému v polévce...

Proč to nemůže být popsáno jednoduše ... :/
Je to 8bit panel + softwarově FRC a zároveň, ale i 10 bit barvy což dá tu jednu miliardu barev.

Asi jsem blbej a otravuju, ale pokud tomu rozumím dobře. I když budu mít nastaveno jenom tich 24bit ( 8 bitu ) na konzoli a na televizi povoleno FRC + HDR do HDMI portu. Tak to "jakoby" to dá těch 10 bitu a nemusím teda nastavovat v konzoli oněch 30 ( 10 ) ?

Já už to zkoušel a přijde mi to všechno stejný … Tak jsem chtěl právě proto vědět, jak to má být zapojené správně.

Z googlu jsem pochopil, že je na všechno lepší ten "standart" a co se jedná o ty barvy tak na youtube to každej i když má samsung 6,7 serie to cpe na to 30 (10) ...