Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vir CCEPGUMRG?

Ahoj, Dostal se mi do PC tenhle smejd...cely to rozhazel a vesmes vsechny soubory(koncovky) prejmenoval na CCEPGUMRG...na netu jsem o tom nic nenasel takze nevim co s tim.
Ted zkousim Spybot...MalwareB uz jsem projel...naslo toho hodne ale nic moc s tim asi neudelalo...

Co ted?

vesmes vsechny koncovky prejmenoval na CCEPGUMRG...na netu jsem o tom nic nenasel

šifrovací vir, o všechny ty soubory jsi už přišel.
koncovky jsou náhodné proto, že ten ransomware generují kinderhahaxoři a vzniká pokaždé jiná mutace.

spybot není antivir, malwarebytes nasazovat až po zavirování dat je pozdě.
samozřejmě spouštět soubory z internetu jako administrátor byla tupost.

nějaké nástroje, ale asi nebudeš mít štěstí na obnovu:
https://www.nomoreransom.org/cs/index.html
https://noransom.kaspersky.com/
https://www.enigmasoftware.com/fight-ransomware/

Tak jsem se s tim vcera "s*al" az do noci a nastesti to nebylo tak strasne...nejvic to odnesl Fallout76...ktery je ale stejne roze*any uz z vyroby ( haha)
Prepsalo to par souboru na plose(spousteci ikony) ale hry a slozky zustaly OK.
Vesmes opravdu jediny "exe" soubor se hrou a celou hru/velky soubor to poznamenalo Fallout. Jinak Windows atd nikde nic.

Projel jsem to uz MB a Spybotem i antivirem ve Windowsech zda se ze je po problemu.
Tak snad to bude OK.
Navic tohle je "herni" PC a zadne potrebne soubory ktere nemam jinde tam nemam.
Stalo se to bohuzel tak ze jsem stahnul instalaci anglictiny na hru kterou jsem chtel zkusit a popripade koupit ve sleve(Steam ma jen 2 hodiny a to by nestacilo)...
Tak priste uz radsi nic.

Človek sa nestačí čudiť, z akého dôvodu si po nainštalovaní systému, jeho záplatovaní, vyladení, vyčistení, zbavením sa balastu a bloatware, nevyrobíš obratom Image, bitovú zálohu systémových oddielov pod WinPE / Linuxom?

Obnova zo 100% vyladenej zálohy pri akýchkoľvek nešpecifikovaných problémov, zádrhov, podozrení apod. neduhov, je otázkou niekoľkých minút zo zálohy. Však W10x64 bit. zaberá po čistej inštalácii z ISO, po vyčistení, celkový obsah na primárnom disku cca 6,5 GiB pri zachovaní plnej funkčnosti.

Než sa onanovať s nejakými antivírami a spol. celé hodiny, po dlhých večeroch.

-----

Ako AV sa používa výhradne kontrola po boote PC z externého média, flešky, napr. ISO DVD Dr.Web : https://free.drweb.com/aid_admin/?lng=en

Prípadne AV: SysRescue Live ISO z dielne Eset.

Navic tohle je "herni" PC a zadne potrebne soubory ktere nemam jinde tam nemam.

jenže vir se může přenést přes síť (automaticky bez tvého přičinění) nebo přes flashku (jestli nemáš zakázanou funkci autoplay/autorun)

takže zkontroluj všechny flashky cos do toho strčil, že na nich není skrytý soubor \autorun.inf - potřebuješ na to normální správce souborů.