Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formátování disku..........

Dobrýýý, prosííím někdo normální popis toho, jak si vymazat všechny data z PC, kromě windowsu ? Účel je zrychlení PC a vymazání všech malých zbytečností, prostě chci ho dostat do původního stavu jako jsem ho zapínal uplně poprvé když tam však win. nainstalovaný byl. ( Formátování ) Koukal jsem na asi 3 návody ale nejsem schopný to podle toho udělat.. Jo a ještě se chci zeptat možná je to kravina, co když vymažu z disku C: Program files a files x86 ?
Je to čistě SSD disk. Díky za rady.

Ak sa jedna o PC s predinstalovanym OS, tak ma zrejme recovery particiu... mackanim urciteho F tlacitka sa recovery spusti a PC obnovy do stavu od vyrobcu... Dane tlacitko najdete v manuale na stranke webu vyrovce zariadenia, alebo mozno aj v papieroven podobe, ktory ste mali pribalily.

možná je to kravina, co když vymažu z disku C: Program files a files x86 ?

je. smazal bys i součásti windows, zůstaly by ti přitom nesmyslné záznamy v registrech.

obnovení do továrního nastavení popsali kolegové.

Účel je zrychlení PC

protože vůbec nechápeš co děláš, pomůže to tak na měsíc-dva.
víš co máš v "po spuštění" nebo v "naplánovaných úlohách" a proč to tam je?
nějaký zajímavý antivir?

Ovládací "Control" panel - Pridať alebo odstrániť programy.

PowerShell - ako Správca, okopči text do modrého okna:
Get-AppxPackage -AllUsers | Remove-AppxPackage

Zbavíš sa bloatware z dielne MS, ako sú appky.
-------
Skus PrivaZer, ako Pokročilý užívateľ:
https://privazer.com/download.php

Zipka: Dism++ x64 v Expert mode - zaklikaj všetky štvorčeky.
https://www.chuyu.me/en/index.html

Momentálne šikový číňan na trhu pre W10/7

OneDrive v podobe Skriptu:

@echo off
cls

"%SYSTEMROOT%\SysWOW64\OneDriveSetup.exe" /uninstall
ping 127.0.0.1 -n 5 > NUL 2>&1
rd "%USERPROFILE%\OneDrive" /Q /S
rd "C:\OneDriveTemp" /Q /S
rd "%LOCALAPPDATA%\Microsoft\OneDrive" /Q /S
rd "%PROGRAMDATA%\Microsoft OneDrive" /Q /S
REG DELETE "HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}" /f
REG DELETE "HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}" /f

set x86="%SYSTEMROOT%\System32\OneDriveSetup.exe"
set x64="%SYSTEMROOT%\SysWOW64\OneDriveSetup.exe"

echo Closing OneDrive process.
echo.
taskkill /f /im OneDrive.exe > NUL 2>&1
ping 127.0.0.1 -n 5 > NUL 2>&1

echo Uninstalling OneDrive.
echo.
if exist %x64% (
%x64% /uninstall
) else (
%x86% /uninstall
)
ping 127.0.0.1 -n 10 > NUL 2>&1

echo Removing OneDrive leftovers.
echo.
rd "%USERPROFILE%\OneDrive" /Q /S > NUL 2>&1
rd "C:\OneDriveTemp" /Q /S > NUL 2>&1
rd "%LOCALAPPDATA%\Microsoft\OneDrive" /Q /S > NUL 2>&1
rd "%PROGRAMDATA%\Microsoft OneDrive" /Q /S > NUL 2>&1

echo Removing OneDrive from the Explorer Side Panel.
echo.
REG DELETE "HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}" /f > NUL 2>&1
REG DELETE "HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}" /f > NUL 2>&1

pause