Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC na Crysis High detaily do 20 tisíc Kč, je to vůbec možné?

Ahoj, pro mě bych si chtěl předběžně postavit PC do max. 20 tisíc korun českých bez OS. Pouze bych potřeboval poradit ohledně komponent, ceny dle czech computer.

Grafická karta: Jednoznačně ATI 4850, tady asi nebudou námitky, cena okolo 4629,-Kč

Procesor: INTEL Core 2 Duo E6850, nejsem si jist, cena 3641,-Kč

Základní deska: Vůbec nevím, v MB se nevyznám, nechám na vás, důležitá je pro mne podpora pamětí DDR2 1066Mhz a socket 775, cena tak do 3500,-Kč

Paměti: Asi OCZ DIMM 4096MB DDR II 1066MHz OCZ2RPR10664GK Reaper Heatpip, 2678,-Kč

Zdroj: Corsair Power Supply HX520 520W, 1928,-Kč

Pevný disk: WD7500AAKS, 2758,-Kč

DVD mechaniku ponechám svoji DVD-RAM

Doslechlo se ke mě, že ty ATI 4850(70) mají špatné chladiče, proto ještě přibalíme Arctic Accelero Twin Turbo, 541,-Kč a na procesor Aerocool The Dominator, 1118,-Kč.

Bez MB nám to vychází na 17293,-Kč. Chtěl bych na tom rozjet Crysis na high detaily aspoň s 30fps
Díky za odpovědi a doporučení. Case též nechám původní nebo pokud nějaký doporučíte, měl by to být miditower nebo se mi nevejde pod stůl :-D

První bych rozhodně dal E8400 a koupil obyčejný freezer chladič bude stačit i na OC z 3ghz na 3,9ghz (mám na ex38)

V otázce desky - záleží na tom jak moc velkou váhu dáš PCIE verze 2 nebo jak moc počtu sata disků. Dle mě PCIE verze 1 stačí na všechny dnešní karty. Dál dávám přednost desce s víc sata a s podporou raid.

EP35-DS4 - vynikající deska (měl sem), pcie rychlost 1x, neumí rozdělit dobře linky pro crossfire. 8sata, raid, firewire. Cena cca 2800, v podstatě o tisíc níž a téměř "doprodej".

EP45-DS4 - má PCIE 2.0 ale když se dají dvě karty do crosfire srazí počet linek na 8 čili díky tomu nepatří do highendu. S nelibostí pozoruju absenci raid, očesání sata na 6. cca 2800kč.2*8linek rychlosti pcie 2 by ale mělo vyrovnat 2*16linek

EX38-DS5 - jeden z cenově dostupných high end. Má pcie 2.0 umí crossfire s 2*16ti linkami,má raid 8sata, cena cca 3800. Pokud bys někdy uvažoval o 2*4850 měl bys zvážit.

Jediné za co bych dnes měnil je GA-EP45-DS5 kde mě láká 10x sata 3x raid a to že crossfire provozovat nebudu (ale 8800gt asi brzo čenžnu za R4850 tak nikdy neříkej nikdy:-))