Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výmena TP-Link routera TL-MR3220 za Archer C6 - rovnaká rýchlosť

Dobrý deň, po zapojení routera Archer C6 namiesto TL-MR3220 dosahuje internetová rýchlosť skoro toľko isto, ako pri predošlom. Pri nastavení mi automaticky zistilo, že využívam dynamickú ip (tú som mal nastavenú aj na starom), no v ostatných nastaveniach sa veľmi nevyznám - pri klonovaní MAC adresy som nastavil možnosť "neklonovať", ako bolo defaultne zaškrtnuté, režim TxBF,MU-MIMO som vyskúšal zapnúť, ale výrazná zmena v rýchlosti tam nenastala, Rodičovskú kontrolu a Guest Network mám vypnutú. VPN server je tam vypnutý tiež a namiesto režimu Access Pointu mám nastavený Router. Koncovky som na Archeri zapájal do tých istých miest, ako na starom.
Môj internetový balík má zadefinovanú rýchlosť 15/2 Mbps. Rýchlosti oboch routerov sú však skoro totožné, viz. obrázky (1 - Archer, 2 - MR3220). Akým spôsobom teda môžem na Archeri dosiahnuť vyššiu rýchlosť, než súčasnú ?

2mega odpovídá 16mbit, 0.5mega jsou 4mbity.
výměna routeru nemá ven na internet co urychlovat, když ti poskytovatel nezvýší rychlost.

TL-MR3220 je 100mbit router s 11n wifi, volitelně s usb vstupem pro 3g modem.
archer c6 je gigabit router s 11ac wifi. s novým routerem budeš mít rychlejší kopírování souborů mezi pc v domácí lan, pokud máš taky gigabitové síťovky. jestli spoléháš spíš na wifi, škoda času.

Môj PC vlastne nedovoľuje ani inú možnosť, než sa pripojiť na internet pomocou LAN kábla - takže pripojenie cez wifi je to najmenej, čo ma trápi :-) Skôr tu ide o to, že aj keď som priamo cez kábel pripojený, rýchlosť nepresiahne určitú hranicu (znázornenú v prílohách), ale ako som už písal vyššie, ešte mi stále platí starší internetový balík (ktorý je niekoľkonásobne pomalší, a pri ňom by moja súčasná rýchlosť zrejme pasovala). Zatiaľ teda počkám, či sa mi od nového fakturačného obdobia rýchlosť nezvýši, a ak nie, problém bude asi v niečom inom.