Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skackajuci ping

Zdravim. V poslednej dobe mi strasne skace ping hlavne v hrach. Rychlost je dobra, stabilna, ale ten ping z 50 na 450ms. Cez router som pripojeny kablom. Myslim, ze by mohol byt router na nic. Su na nom pripojeni viaceri ludia(2 mobily, 2ntb), ale nikto nestahuje torrenty alebo podobne. Dalo by sa s tym nieco spravit alebo vybavit lepsi balik od providera?

Ak je spoločný pre viacero účatníkov tak sa nečuď, nediv. Skáče aj ak sú odpojení?

Nastav si na PC DNS free server v protokole IPV4 ako primárny 1.1.1.1 a seknundár od gúúgla 8.8.8.8

---

Refrešni DNS týmto skriptom:

@echo off
ipconfig /release
ping -n 1 127.0.0.1 >nul
wmic path win32_networkadapterconfiguration where IPEnabled=TRUE call SetDNSServerSearchOrder()
ping -n 1 127.0.0.1 >nul
wmic path win32_networkadapterconfiguration where IPEnabled=TRUE call enabledhcp
ping -n 1 127.0.0.1 >nul
ipconfig /renew
ping -n 1 127.0.0.1 >nul
ipconfig /flushdns
ping -n 1 127.0.0.1 >nul
ipconfig /registerdns
ping -n 2 127.0.0.1 >nul
arp -d
ping -n 2 127.0.0.1 >nul
exit
------------------------------------

prípadne, ako bonus, vyčisti RAM príkazom:

%windir%\SysWOW64\rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks

----------------------------------
Sprav si na ploche či nikde po ruke zástupcov určených pre jeden klik myšou.