Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bitlocker/TPM/JAK-ZADAT-PIN

Zdravim, potřebuju poradit. Musím si bitlockerem zašifrovat disk. Učinil jsem podstatné kroky a disk zašifroval. Bohužel můj disk má TPM a tak to po mě nevyžaduje heslo/při instalaci to tu možnost nenabízelo.(TPM nejde vypnout v biosu, možná přiedtím by to šlo, aktuálně ne). Disk se zašifruje, ale po restartu to nevyžaduje heslo což je dost naprd(chráni to pouze při změně bootu či připojení disku jinam). Na netu jsem našel:
https://www.tenforums.com/antivirus-firewalls-system-security/30179-installed-bitlocker-does-not-ask-password-computer-start-up.html
kde týpek píše dva příkazy bohužel u toho druhého mi to píše incorrect syntax. Je tam pak i návod na jinou stránku, ale to bych musel celý disk dešifrovat a to je na půl dne. Nevíte někdo proč mi to píše incorrect syntax ? díky

manage-bde –protectors –delete %systemdrive% -type tpm

manage-bde –protectors –add %systemdrive% -tpmandpin <4-20 digit numeric PIN>

tyto dva příkazy... místo 4-20 digit numerir pin davám heslo..nevím zda li to je správně

první příkaz to vzalo

vypís cmd:
C:\WINDOWS\system32>manage-bde -protectors -delete %systemdrive% -type tpm
BitLocker Drive Encryption: Configuration Tool version 10.0.17134
Copyright (C) 2013 Microsoft Corporation. All rights reserved.

Volume C: [Nový svazek]
Key Protectors of Type TPM

TPM:
ID: {D7BE1908-837B-43DB-A08B-14C961BFED40}
PCR Validation Profile:

Key protector with ID "{D7BE1908-837B-43DB-A08B-14C961BFED40}" deleted.

C:\WINDOWS\system32>manage-bde -protectors -add %systemdrive% -tpmandpin <123456789>
The syntax of the command is incorrect.

C:\WINDOWS\system32>manage-bde -protectors -add %systemdrive% -tpmandpin 123456789
BitLocker Drive Encryption: Configuration Tool version 10.0.17134
Copyright (C) 2013 Microsoft Corporation. All rights reserved.

Key Protectors Added:

ERROR: An error occurred (code 0x80310060):
Nastavení zásad skupiny nepovolují použití kódu PIN při spouštění. Vyberte jinou možnost spouštění nástroje BitLocker.

Já to tam nechával v těch <>...

co teď ? díky za radu

bohužel když pokračuju dál tak nastává problém...
Browse to Local Computer Policy > Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Bitlocker Drive Encryption složku bitlocker tam vůbec nemám... :/

díky za odpoveď