Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem neusínající monitory (w10-eyefinity)

Zdravím,
problém sem se snažil hledat, nicméně se mi nepodařilo, ani nevím jak to správně pojmenovat.

Na předchozím w8.1 vše fungovalo, následoval reinstal s w10. Vlastním 3 monitory propojené pomocí eyefinity, ovšem ve w10 s nutností označit upřednostňovaný monitor, který se jako jediný zobrazí v nastavení windowsu. Problém je, že v případě po (mnou nastavených) 10 minutách neaktivity by měli monitory usnout. Všechny tři sice zčernají, ale usne pouze ten upřednostňovaný (čili ten jediný, který se zobrazuje ve w10) ostatní stále svítí.

Nesetkal se, nebo neví někdo jak to napravit?
Děkuji.

Na předchozím w8.1 vše fungovalo, následoval reinstal s w10.

- To uz neni normalni tady ta nova moda, neco mi nejde, neco neumim, vrtam se do neceho cemu nerozumim, instaluju si do PC chlivy a pak az vse rozvrtam tak zdvyhnu prstu a ukazu na "Windows 10".
- Vsechny 3 monitory jsou stejné ? Stejne rozliseni ? Nemichas Numerické a Analog vystupy ?
- Stahni si posledni ovladac WHQL od AMD, nainstaluj ho, restartuj PC, nasledovne bez do praveho rohu dole v liste kde najdes ikonku AMD, klikni na ni → Zobrazeni → Pruvodce Eyefinity → vlastni nastaveni.
* To ze vzdy nemas presné nastaveni a je tam nakej pixel navic (klidne 5007px) je normalni a muze se v nekterych pipadech stat, protoze nepocitas do zobrazeni ram prechodu obrazovky. Naposled jsem to nastavoval pred 3 mesicama na 9x monitor (pochybuji ze doslo k nejaké radikalni zmene nastaveni) pod Windows 10 pres pruvodce Eyefinity vse slo normalne. Az mas profil vytvoren, tak jen nastav ekonomii energie na celé rozliseni. Jestli pouzivas pak uz jeden monitor ze tri, tak uz to neni Eyefinity takze na ni neplati pravidla predchoziho nastaveni.

TiP ~ Jestli budes odkazovan do nastaveni zobrazeni Windows, tak Eyefinity spust ze slozky kterou najdes :

C:\Program Files (x86)\AMD\CNext\CCCSlim

* Ve slozce najdes polozku Eyefinity.exe, tak na ni klikni.

- no, nevim nerozumim. teď sem to takto provozoval ve w8.1 čtyry roky roky.
- HDMI, HDMI a DVI, vše stejné velikosti i stejného rozlišení.
- momentáně ovladač 17.7, na verzi 18.12.1 sem tam to nastavení prostě neměl.

Nevim, jestli si úplně pochopil můj problém. Já eyefinity mám s rozlišením 5982x1080 a vše funguje jak má. Jenže když monitory při neaktivitě zhasnou, tak usne jen ten, který je zobrazen ve W10.

Pokud dám rozpoznání displaye v AMD tak to zobrazí 1,2 i 3. V nastavení windowsu mám ale jen jeden.

Nebo spíše takhle. Windows nevidí konkrétní tři monitory, ale "obecný monitor PNP" což je ten který vytváří eyefinity. Monitor PHL 240V5 který je v "Nastavení Radeon" označen jako "Upřednostňovaný displej" po deseti minutách přejde do režimu spánku, ostatní dva dále svítí černě.

V případě, že Eyefinity zruším, Windows vidí monitory 3 a všechny tři usnou jak mají.

Omlouvám se, jestli to tu nějak nesrozumitelně motám, ale já už vážně nevím jak lépe to popsat.

Mas to nastavovat (zkusit) pres Eyefinity pruvodce, ne Windows.

Nebo spíše takhle. Windows nevidí konkrétní tři monitory, ale "obecný monitor PNP" což je ten který vytváří eyefinity.

To je normalni, jelikoz jsi vytvoril "JEDNO" rozliseni/zobrazeni..

To já ale dělám, otevře se to staré CCC, v něm vyberu jak mají být rozmístěné - potom v jakém pořadí - pak určím výškový rozdíl (tento krok ve verzi 18.12.1 prostě nebyl) - zvolím že chci rozšířit a eyefinity se vytvoří. Rozkliknu nabídku o velikosti krytu a naskočí mi ty žluté trojůhelníky - nastavím a mám vytvořené eyefinyty i s kompenzací krytu, čili s plochou za rámečky.

Jenže když počítač zhasne, tak usne jen ten jeden. V nastavení radeonu, ani u eyefinity a ani v tom okně CCC nic o režimu spánku monitoru není.