Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Časté restarty a freezy PC

Dobrý večer,

poslední dobou se potýkám opět s problémem, který jsem tu řešil zhruba před pěti lety, jenže tehdy se jednalo o nafouknuté kondenzátory na MB u RAM DC měniče.
Tentokrát mám ovšem základovku od Gigabyte s "pevnými" kondenzátory, a já tudíž nepoznám, jestli se jedná o ten samý problém...

PC se neustále restartuje/freezne nezávisle na zátěži nebo spuštěných aplikací.

Výměna RAM proběhla z 2*4 na 2*8 - beze změn.
Výměna GPU z GTS450 na GTX1050 - beze změn.
reinstal OS a výměna HDD - beze změn.
Chlazení CPU z intel default na Spartan 3 PRO - snížení teplot, jinak beze změn.

Ještě podezřívám zdroj, ale nevím, jak moc by to bylo zoufalé...

Současná sestava:
CPU i5 760 lynnfield (základní takt)
RAM 2*8 GB Kingston HyperX DDR3
GPU GTX 1050 2GB GDDR5
PSU Energyknight 500W (ss-500et)
HDD 260 GB Maxtor, 1 TB WD Blue, 2 TB Seagate (vše Sata 2)
MB Gigabyte GA-P55-UD3L

Zkoušel jsem aktualizovat ovladače, ale ani to nepomohlo. OS mám Win7 Home Premium - vč. poslední aktualizace.

Už docela ztrácím nervy, a pomalu uvažuji, že to hodím do popelnice, a pořídím nějaký ryzen, ale ještě tomu dám šanci, dá-li se to ještě nějak napravit...

Za jakoukoli pomoc moc děkuji :)

---

Podpis problému:
  Název události problému:	BlueScreen
  Verze operačního systému:	6.1.7601.2.1.0.768.3
  ID národního prostředí:	1029

Další informace o problému:
  BCCode:	124
  BCP1:	0000000000000000
  BCP2:	FFFFFA800DE02028
  BCP3:	00000000F2000000
  BCP4:	000000000020008F
  OS Version:	6_1_7601
  Service Pack:	1_0
  Product:	768_1

Soubory, které popisují problém:
  C:\Windows\Minidump\112818-18220-01.dmp
  C:\Users\Celahir\AppData\Local\Temp\WER-41402-0.sysdata.xml

Díky, něco málo jsem našel, ale neřešilo to úplně můj problém...

Teploty jsou od výměny chlazení pod 55°C. Memtest86+ na několik pokusů, přičemž nejdelší trval asi 2 a půl hodiny a byl bez závad...

U zdroje byla snížena zátěž přehozením GPU, ale mám v plánu si na test pořídit něco od Fortronu nebo Corsairu - stejně ho dřív nebo později budu potřebovat..

Skrze Verifier jsem zjistil chybu u tcpipreg.sys a ntoskrnl.exe, ale nedaří se mi dohledat žádné řešení.
Stahovat cokoli ze Solvusoftu nebo Exefiles se mi zdá jako blbost...
Když už to vypadalo, že mám nějaké vodítko, tak se ukázalo, že onen "rádce" je zaujatý upirátěným SW, takže taky blbost...

HDD 260 GB Maxtor

máš tam sbírku disků, ale tento starý krám bych hleděl vykopat ven.
spusť si crystaldiskinfo a uvidíš, jestli je disk bez chyby.

Skrze Verifier jsem zjistil chybu u tcpipreg.sys a ntoskrnl.exe

chyba kernel windows znamená, že je problém s některým s ovladačů -> ale i tcpipreg.sys pochází od m$, tím se dá čekat testování možná na miliardě pc.
čili chybu bych hledal spíš v neinstalaci základního driveru chipsetu, díky tomu pak nemusí správně fungovat síťovka.
můžeš použít nirsoft bsod viewer, jestli nebude sdílnější.