Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zjištění příčiny sekání

Ahoj,
mám starší ntb, Asus X54C. Až na napájecí konektor vše origo :-)
Win8, neskutečně pomalý - každé nějaké spuštění vyžaduje pauzu na cigaretu. Když už program běží, tak dobrý. Ale moc je nepoužívám.
Ubuntu 18.04 (a platí i o předchozí verzi) taky běží.
Ale občas se třeba sekne na 10s video na YT, to samé film (běží jen zvuk, obraz má pauzu). Při načítání zejména nového GMailu, se musí také hodně čekat. A i ted při psaní, se chvíli napsaný text neobjeví a po chvilce vše napsané se objeví naráz :-)

Během toho čekání, je slyšet HDD. Je to jen nedostatek RAM, kdy systém využívá místo RAM HDD? Čím víc karet spuštěných v prohlížeči mám, tím je to horší.
A třeba takový Kdenlive (tvorba videí), je skoro nepoužitelnej.

Objednal jsem si RAM, tak snad to nebude zbytečný...

Co myslíte?

Díky

Starší model s Celeronem,pomalý disk,prostě už to tak asi zůstane. Ty RAM nic nezrychlí. Možná SSD,ale škoda investice do starého NB. I když SSD by šel využít i do novějšího. Místo RAM zkus sehnat nějaký novější repas.

jestli jsi tam měl jen 2gb ram (různé modely se lišily), pak ses několik let sám dobrovolně trestal za ten nákup, to je nepoužitelné.
procesor je slabý, u dnešních videí na yt si nepomůžeš. (zase měli více modelů)
celé to zabíjí pomalý disk.

jako servisní notebuk je to těžké. jediné využití vidím na přehrávání mp3 do garáže.