Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V sieti nevidno PC

ZDravim,
Potreboval by som poradit s jednou vecou. V skole mame pc ucebnu v ktorej je 17 ziackych pc a jeden ucitelsky ntb. Na vsetkych pc je WIN 10 a rovnaka pracovna skupina. Pocitace sa medzi sebou vidia, akurat ucitelsky ntb nevidno, ale zase ucitelsky ntb vidi ziacke pc. Su na rovnakej sieti s rovnakymi adresami a rovnako nastavene. Neviem co by som mohol vyskusat este lebo som skusal resetovat nastavenia siete na uc. ntb, drivery som aktualizoval aj cely system, vytvoril som druhy ucet. Je mi ale divne, ze v nastaveniach vobec nieje moznost domacej skupiny ( na ucitelskom ntb ). Este teraz ako to pisem ma napadlo skontrolovat services ci tam nieje nieco zakazane. Dakujem vopred za kazdu radu, tip ...

kolega si přece tvůj učitelský pc může připojit přes zástupce:

net use x: \\ip.adresa\networ_název /user:nějaký_tvůj_uživatel jeho_heslo /persistent:no

jestli jsi učitel, snad si dokážeš vypsat help, jinak zůstaň u dětských stříleček.

homogroup jako automaticky zneužitelnou prasárnu pro viry mrchosoft letos zakázal. je to jen pokračování nezabezpečeného zjednodušeného sdílení už z xp.

síťový přístup řízený uživatelskými právy = typický pro firmy a sítě, kde trochu myslí na zebezpečení = pracovní síť.
domácí síť ať si nechají nadoma do win home, ale ve škole nebo ve firmě ať s tím neotravují.