Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AMD alebo INTEL procesor

Ahojte,
Mám takú dilemu, budem si kupovať počítač, ale neviem aký procesor si tam dať, či AMD alebo INTEL. Počítač chcem využívať na hry (Far Cry 5, Assassin´s creed,...), programovanie, aktívne 2 monitory...
Potrebujem procesor, čo by to bez problémov zvládal. Preto sa pýtam, ktorý procesor by som si mal vybrať.

Ďakujem za každú radu.

loading...

Co to prosim te znamena, ze ma navrch Intel?

Kdyz se podivam na tabulku, tak at koukam, jak koukam, tak ma navrch jen s grafikou RTX2080Ti, to znamena jen s nejdrazsi grafikou na trhu a to jeste za predpokladu, ze pujdeme ciste po absolutnim vykonu procesoru a nebudeme na to hledet skrz pomer vykon/cena, chapu to spravne?

Ale GTX1070, RTX2070 i RTX2080 jsou Intel i AMD na stejno, takze jedinne co z toho plyne, ze pouze nejvykonejsi graficka karta soucasnosti dokaze procesory vytizit na 100% a pak Intel dava vic, dokaze i nejvykonejsi kartu soucasnosti uzivit, ale AMD uz ne.

Cena 16 tisíc.
R7 2700X se za tu cenu dají koupit dva.
Rozdíl ve výkonu v nejpříznivějším scénáři pro Intel je malý.

Pokud někdo radí tento CPU, měl by taky říct, že sestava s ním bude stát minimálně 80 tisíc Kč (jen za kombo CPU+GPU dá zájemce 50 tisíc Kč)

edit: z mého pohledu jsou to vyhozené peníze. Osobně bych nechtěl ani 2700X, pokud by to mělo být jen na hraní.

z mého pohledu jsou to vyhozené peníze.

- Protoze pise neco jiného ? Sam uvadi ze se nevyplati. (a ze je 'vs' vykon predrazeny). Tzv jedni "O voze" a druzi "O koze".
- Alespon osobne jsem pochopil ze slo o obecné porovnani vykonu, né doporuceni Intelu za AMD, nebo poukazani (o tom nebyla rec) na vhodnejsi, jen ze ve hrach dokazi podat vysi fram, nic vic.
* Na herni vykon se momentalne k bezné grafické karta stredni / na hranici vysi tridy nevyplati nic nad R5@2600 (2600X je zbytecnost + priplaceni + drasi zakladni deska|chipset pro OC + lepsi chladic etc). V otazce "vs $" je to v desitkach $ za par frames navic, jediné co tam dela rozdil je celkové vytizeni [UCP] na cores procesoru, ale i zde bezny [sex-core] nema problém → (celkové % vytizeni, spotreba, teplota)..

Ale tady neslo (od prispevku benchmark) o penize, ale o to, ktery ktery je vykonejsi, ktery dokaze podat ve hrach lepsi vykon. Jeste jednou opakuji jedni "O voze" (vykonjesi a vhodnejsi) a druzi "O koze". To ze je Intel vhodnejsi nikdo netvrdi.
* Zamozrejme ze se nevyplati, nikdo nepise ze né, ale to nema nic spolecného s vykonem. Vy s RDM se bavite o tom jestli je "lepsi" ho koupit, od prispevku Benchmark jde to o tom, ktery je "vykonejsi" né "vhodnejsi" to ze je Intel drazi samotny procesor nevi a na vykon, na pocet frames to nema vliv..

sambilionk: Pořád má ve hrách navrch Intel,ovšem jsou teď předražený jak prase

O cene to napsal spravne, ale oponoval jsem v tom, ze navrch ma Intel jen v pripade pouziti graficke karty RTX2080Ti. Dalsi debata myslim neni potreba. A myslim, ze s timto takto souhlasime vsichni.