Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je omezená platnost aktivace starého Office?

Ahoj,

mám doma krabicovou verzi Office 2010 (x64) a stále si ji nemůžu vynachválit!

Novější verze, hlavně Office 365, jsou vzhledově příšerné, dlouho se spouštějí (třeba 2-3 sekundy - "splash screen"), občas se při určitých akcích seká a neustále musí v pozadí běžet "OfficeClickToRun.exe", protože bez něj Office nejde spustit.

Verze 2010 je naopak o dost svižnější, spuštění je opravdu okamžité ("splash screen" sotva stačí jen několik milisekund probliknout) atd.
No nic.

Jde mi spíš o to, jestli, protože aktivace probíhá přes internet, tahle stará verze půjde třeba ještě za 40 let znovu aktivovat. Půjde?

To je sice pravda, ale kdybych to trochu zteoretizoval, tak vzhledem k tomu, že by měl být Windows 10 poslední verze a, nebudeme si nalhávat, že to tak není, stále jsou u něj problémy po aktualizacích (samozřejmě ne u všech, ale...), nezdá se mi šťastné řešení výrobců, navíc pokud by se nyní časem ukázalo, že by se čím dál více přecházelo na starší Windows 7 a Windows 8.1 (aspoň to ve svém okolí stále více slýchám), kdyby vyráběli HW s podporou pouze pro Windows 10.

Uvidíme... :-)