Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD ATA NA desku Sata2

Ahoj koupil jsem si PC s deskou msi-p35-neo-f http://www.alza.cz/zakladni-deska-msi-p35-neo-f-d74 808.htm v pc uz jeden HDD ata2 je
a na mém starším PC mam 2 HDD IDE (Ultra ATA)
je neco abych tyto dva mohl pridat do toho novějšího PC? (redukce ci jiné?)
je tam jeden slot Ultra ATA 133 (max. 2 zařízení)ale ty zapnim DVD romkama
nevim zda tomu je rozumet jsem tele na vysvětlování
všem děkuji

Jeden slot IDE čili 2 zařízení je dnes normální. Zato bývá na desce 2-10sata.

sou asi tyhle možnosti

1) oba hdd prodat a koupit jeden velký sata plus vykopnout sbírku optických mechanik z roku raz dva a nechat jen dvd páličku. viz cena disku 640giga wd640aaks cca 1800kč

2) vyměnit dvdromky za jednu sata vypal (cca 700kč) jednoduché i pro méně zdatné

3) dát tam ten řadič kouwell, na aukru bývá i od kačky...(zpomaluje start pc o detekci disků, může vyžadovat instalaci ovladače přes F6 při instalaci win xp nebo přefleshovat firmware na ide režim)

4) smířit se s jednou dvd + jedním hdd a starej připojit např. přes usb box (pomalé jak kombinace hdd+dvd na jednom kabelu tak usb disk) taky jednoduché řešení, boxy od cca 600kč