Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win7 32bit usable RAM only 1.65GB

Ahoj, prosím o radu. Mám notebook Lenovo ThinkPad W540, Windows 7 Prof. 32bit a systém hlásí že dokáží využít pouze 1,65 GB RAM nezávisle na tom, zda do notebooku dám 4GB, 8GB nebo 16GB (celkovou paměť Windows vidí). Notebook má 4 sloty na RAM, vyzkoušeny všechny možné kombinace, ale výsledek je stejný. 1,65GB je málo, potřeboval bych mít to co 32bit systém standardně zvládne tzn. něco přes 3GB paměti.

Nemáte někdo zkušenost?

Díky S.

Zkontrolujte nastavení konfigurace systému

Tomuto problému může dojít, protože maximální paměť možnost je vybrána nesprávně. Chcete-li odstranit tento problém, postupujte takto:

1) Klepněte na tlačítko Start, zadejte hodnotu msconfig do pole Prohledat programy a soubory a potom klepněte na příkaz msconfig v seznamu programy .

2) V okně Konfigurace systému klepněte na tlačítko Upřesnit možnosti na kartě Boot .

3) Klepnutím zrušte zaškrtnutí políčka maximální paměť a potom klepněte na tlačítko OK.

4) Restartujte počítač.

Kolko a akych pamati tam strkas?

Vyberám zo špecifikácie W540:

Memory
dual-core model: 16GB max7, two 204-pin SO-DIMM sockets
quad-core model: 32GB max, four 204-pin SO-DIMM sockets,
only 4+4, 8+8, 4+4+4+4, and 8+8+8+8 combinations supported
All: PC3-12800 1600MHz DDR3L, non-parity, dual-channel capable

Mam stejny problem, ze 4GB vidi W7-32b jen 2,2GB (MSI-B250M) ostatni rezervovano hardwarem, pro grafiku povoleno 32MB. Nemam ale presny typ podporovane RAM, mohla by to byt pricina, jak pisou na forech. Nevyuzitou RAM jsem alespon spristupnil ramdiskem Primo.