Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno odchází hdd nebo je to jiný problém?

Dobrý den,

dneska jsem zapl počítač, jako každý den a po zapnutí hry mi spadl a ukázal (přibližně) tuto chybu - https://imgur.com/iYidGdi -. (nestihl jsem to vyfotit, tak fotka je z internetu)

Po otevření správce úloh mi to ukazuje, že disk většinou pracuje na 100%, je to normální? Je problém v disku? Spadlo mi to už tak 6x během 15min, když se něco načítalo. + se mi stává, že mi z ničeho nic všechno vypne a najednou se to začne načítat a nahazovat zpět (zaplé programy, prohlížeč,..)

Zde je CrystalDiskInfo - https://imgur.com/a/qdqn00o a nezdá se, že by měl být problém v HDD.

Zde přikládám kdyby něco ještě teploty procesoru https://imgur.com/a/mPVIR2B

Kde může být chyba?

Děkuju.

Řešení:

Tvůj disk je v pořádku a teploty sou v normě stačí se povívat do správce výkonu jak to tam vypadají ti hodnotí nebo si stáhni program Malwarebytes a projet pc co najde tak vymaž a pak dej vědět jato to dopadlo.

Disk máš OK a "přibližná" chyba je k ničemu. Stáhni si BlueScreenView, tam uvidíš všechny ty "modré smrti" přehledně vypsané. Zajímat by tě mělo jestli jde o různé chyby nebo pořád stejnou a pak zejména sloupec "Caused by driver" = možný pachatel.
A při vytížení disku se nedívej na celkový přehled, ale které procesy jej vytěžují.

ntoskrnl.exe je součást jádra Windows - takže ten je v tom nevinně, to by muselo padat všema všude.
Zajímavější je ovšem chyba MEMORY MANAGEMENT - jednoznačně je tu podezření na vadné RAMky. Můžeš je otestovat programem MemTest86+: stáhni ISO -> nahraj na USB flash/CD -> nabootuj -> otestuj.
Pokud nevyskočí chyba, nech více průchodů (klidně i pár hodin).
POkud chyba vyskočí, máš jasno - nesmí se objevit ani jediná chyba.
Pokud máš víc modulů RAM, můžeš je pak zkusit otestovat po jednom, abys našel ten vadný.
Někdy pomůže i přesazení do jiných slotů.

dodávám fotku, co mi to píše, když se udělá modrá smrt - https://imgur.com/a/qJNzTg6 , ale to už jsme zjistili..

- ramky mam 2x 4GB

právě jsem vypl v biosu XMP zrychlení ramek - tedy z 3200MHz se to dalo na standartní 2133MHz, tak uvidím, jestli to teď spadne - ale asi by to mělo spadnout. Pochybuju, že to bylo tímhle, protože z ničeho nic to začlo padat a XMP jsem měl zaplé asi už 2-3 roky?

- pokud to tedy ještě spadne, tak zkusím dát celej bios do defaultního nastavení a vyměnit ramky do jinech slotů a pokud ani to nepomůže, tak zkusím ten MemTest86+

+ moc děkuji za radění a že máte čas řešit můj problém! : )