Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil do 3000

Ahoj,

chtěla bych mámě koupit nový telefon. Není náročná, do teď měla telefon s windows, byla s ním spokojená, ale bohužel u něj platí čím víc aktualizací - tím více chyb.

Bohužel se v mobilech nevyznám, takže moc nevím, na co při výběru koukat.
Rozpočet je slabý, to vím, nicméně do něj chci dát max 3000 Kč. Myslím, že něco na telefonování, sms a focení blbostí se za to najde.

Jen bych potřebovala pomoci s výběrem. Zatím se rozhoduji mezi
1) https://www.alza.cz/nokia-5-1?dq=5351051
2) https://www.alza.cz/xiaomi-redmi-6?dq=5355862

U některých věcí parametrů vím, co je lepší a co horší. Ale co třeba takový displej? FHD+ 2160x1080 vs IPS 1440x720? Jako technický analfabet vůbec nevím, co ta čísla znamenají...
Poradili byste mi, který z těchto dvou je lepší? Případně jaký jiný telefon v této cenové relaci koupit? Žádné speciální požadavky nemám, prostě telefon na hovory, sms, focení fotek (vím, že kvalita je omezená, nepůjde o žádné umělecké focení :-))

Nokia pisou ze ma NFC, coz je dobre, pokud chces platit v obchode misto karty mobilem.

Displej staci 1440x720. Cim je to cislo vyssi, tim je displej jemnejsi a teda hezci obraz, nejsou videt pixely, ale i to mensi rozliseni je pro telefon dostatecne a pravdepodobne to od sebe vubec nerozeznas.

Osobne bych do 3000 volil:

https://www.czc.cz/honor-7a-32gb-cerna/239114/produkt

Duvod: Narozdil od obou telefonu, ktere jsi vybrala, nema SoC Mediatek, ale Snapdragon, coz je kvalitnejsi a treba spolehlivejsi GPS, mene to zere baterku a podobne. Ten Huawei Honor 7A ale nema to NFC.