Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co způsobuje "cvrdlikání" v notebooku?

Omlouvám se za tuto, asi triviální a blbou otázku. Ve starých PC to bylo běžné a v jednom novém NB, po jeho spuštění, se z něj ozývá takové, velmi jemné, "cvrdlikání". Takové nepravidelné "c"- "c". A to stále, ať na něm provádím jakoukoliv činnost, nebo i pokud jej nechám v klidu. A když se mi (viz mé předchozí dotazy k němu) kousne (zamrzne), tak to cvrdlikání přestane a NB je absolutně bez odezvy na cokoli. Předpokládal jsem, že by mohlo jít o harddisk, ale teď mně napadlo, jestli náhodou nevydává tenhle zvuk něco jiného. Asi je to nesmysl, ale odborníci, potvrďte mi to. :-)
Na druhém NB neslyším absolutně nic, pouze velmi tiše šumí (ale to skoro není slyšet). Díky za reakce.

Mě to cvrdlikání nevadí :)), ale šlo mi o identifikaci poruchy na tom NB, který přestane reagovat (zamrzne) a současně s tím přestane ten HDD "cvrdlikat". Takže tam je něco špatně a způsobuje to asi ten HDD, případně OS a jeho ovladač. Ne? Aplikace na to vliv nemají, stává se to různě a i v klidu.3-[

• Muze to byt klidne indukcni civka, toroid , které prestanou piskat az nemaji "stavu" napeti .
• Mozna to pochopis lepé na prikladu grafickych karet, kterym muzou "piskat civky" (tzv "rezonance") pri vysich FPS podle frekvence grafické karty (v LC obvodu s kondenzatorem). Kdyz nemaji FPS tak nepiskaji jestli mi rozumis, treba kazda GTX@970 cvrlikala taky, takovy nahoru a dolu jako by to delalo rychlé "JUuJUuJUu", ono se to spatne slovy popisuje) - takle pri seklém systému nemusi byt tak napajeny. A useklého systému zpravidla nic nereaguje, tak jako cteni dat z HDD aniz by to muselo jit z neho (z toho HDD). Jestli "CVAKANI" tak nejspise HDD (jestli _KlaP_KlaP_), tak uz si delej zalohu. .

Blbá otázka to není, spíš se blbě bude hledat příčina, protože to spolu zřejmě souvisí. Jestli je ten notes v záruce, tak ho reklamuj.

Taky bych tipnul vadný disk, můžeš ho skontrolovat pomocí HD tune nebo CrystaldiskInfo.
Jestli bude v pořádku, tak mě napadá, že by byl nějaký bordel ve větráku na chladiči.