Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zesilovač a pasivní reproduktory - dva reproduktory se ztiší, jeden ne

Ahoj,

mám dva pasivní reproduktory, které zapojuji na zesilovač (left a right) klasicky přes drátky do clipu. Ze zesilovače vedou dva cinche (červená a černá) na druhé straně jack do notesu.
Problém:
1) zapojím oba cinche - hrajou oba reproduktory - zvuk je zahuhlaný a zeslabený)
2) zapojím jeden reprodktor - zvuk hraje čistě a více nahlas než varianta 1.

Kabely jsou v pořádku, reproduktory taky, když prohodím cinche ale vždy zapojím jen jeden tak to hraje taky dobře, ale v momentě kdy zapojím druhý cinch, tak se to ztiší a kvalita zvuku je horší...

Repro: 2x 10W
Zesilovač: Pioneer VSX-515

Řešení:

No, možná by stálo si o problematice cosi přečíst a nastudovat a pak teprve psát tyto soudy.
Výkon zesilovače je jeho MAXIMUM které je schopen dodat. Tudíž i zesilovač se 100W na kanál (navíc není uvedena norma, dle které výrobce k hodnotě došel) může klidně spolupracovat s 10W repráky. Problém by nastal při nastavení plné hlasitosti, kdy by se tedy asi měniče v reprosoustavě odporoučely na věčnost.
Při běžných (i lehce vyšších) poslechových hladinách nehrozí naprosto nic.

Nic na tom není zvláštního. Používá se to (pravda, ne teda k notebooku...) poměrně často. Zesilovač nejede v horní polovině vybuzení, tudíž pracuje za optimálních podmínek.
Existují i zesilovače s max výkonem třeba 2×200W a klidně k nim můžeš připojit repro s polovičním příkonem.

Používám ještě sluchátka Sennheiser HD555 (zesilovač má široký jack - není třeba redukce).
Zesilovač jsem podědil a 20W pro ozvučení středně velké místnosti stačí pro mé potřeby bohatě.
Nevím, co je tu k divění L 0 L.