Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze vytvořit nové oddíly při instalaci Windows.

Ahoj! Mám problém s přeinstalováním Windows 7. Tak jako vždy, dělám instalaci z originálního CD. Jakmile se nacházím v instalaci, při výběru disků, tak vždy zformátuji oba disky a pak Windows nainstaluji na jeden z nich. Posledních 5 let mi to vždy fungovalo a nebyl zde problém. Bohužel dnes, se potýkám s následujícím problém:

Mám 2 disky HDD a SSD, které aktuálně nemají přidělené místo:
https://gyazo.com/2e956425b395f248304307215c1df68f

Když se rozhodnu vytvořit oddíl u dolního disku, u SSD, tam, kde ho vždy vytvářím, tak tentokrát mi to napíše tuto chybu:
https://gyazo.com/9a40e83ff7649365f708a92ed9137588

Když vyzkouším vytvořit oddíl u prvního disku, u HDD, tak to funguje, ale ve chvíli, kdy kliknu na tlačítko Další, tak mi to napíše toto:
https://gyazo.com/f1c502af0eada1f5bdba67fa0ebda133

Nevíte někdo, kde může být problém? Jsem laik, hledal jsem hromadu návodů na googlu, na youtube, ale nic z toho, mi nepomohlo.

Díky za případné rady.

ssd tu vůbec nedáváš.
hdd máš 3tb, předpokládám že typu mbr s primárním oddílem 2tb (blbost) a za hranici 2tb tě to nechce pustit.
win7 asi nepodporuje boot z gpt disku.

vyloženě si to říká o systémový disk ssd (který jsi tu nedal) a datový disk mít typu gpt = všechno z něj odstranit.
hdd si vyřeš až po instalaci windows7, ideálně pořádným partition managerem.

jak vidíš sám z těch screenů, tupý formátovač pod win nestojí za nic.