Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux server

cau

stavim si vlastni linuuxovy server, co rikate na hardware? pripadne co byste zmenili, vymenili?

Pamet:
512MB DDR2 800MHz PC6400 A-DATA
Zakladka:
ASUS P5K-VM - iG33/ICH9, VGA + PCIe x16, DDR2 1066, SATA II, FW, GLAN, 8ch audio, sc775
Case:
CoolerMaster Elite 330 - černý (black) tower, ATX, 4x5.25", 2+5x3.5"
Procesor:
INTEL Celeron Dual-Core E1200 - 1,60GHz, 800MHz FSB, 512KB cache, socket 775
HDD:
WESTERN DIGITAL Caviar RE3 500GB, SATA II, 16MB cache, 7200ot, 8.9ms, WD5002ABYS (započtena autorská
Zdroj:
CHIEFTEC Green Angel CFP-350-12G, 350W ATX 2.3, aktivní PFC, SATA, 120mm ventilátor, účinnost

dekuju vam

pod pojmem "server" lze schovat plečku pro 5 lidí, ale taky velkou tlustou mašinu se 16 procesory na které běží SQL s 20GB databází a 150 konkurenčními uživateli. Pokud neupřesníš, k čemu ten server bude sloužit a co na něm poběží, je dost těžké schvalovat.

Jinak: osobně vidím jen jeden disk, s RAIDem (alespoň softwarovým) nepočítáš? Paměti je na můj vkus (a na panující ceny) rovněž žalostně málo.

S linuxem nemam moc zkusenosti ale podle toho co vsude vidim tak ubuntu ma dobrou uzivatelskou podporu.
Takze se staci zeptat a je hodne lidi co poradi. (nemam vyzkousene)

K cemu ti bude server domaci? Mozna by stacil nejaky NAS system cenove to vyjde +- stejne jako novy pocitac
ale zere to min elektriny.

Mam v planu taky nejake datove uloziste pro domacnost a do serveru bych sel jen proto abych se tim neco noveho naucil,treba ten linux.

Ale v ziadnom pripade vas od Ubuntu nebudem odradzat, je to jednoduchy klikaci GNU/Linux, ku ktoremu su skvele prirucky (trebars od Kayla) a takisto dokumentacny server wiki ubuntu v cestine a tak podobne.

Sam som spojazdnil s temer nulovymi skusenostami zivy Ubuntu s XFCE na USBcku. Ale zadarmiko to nebude, sprvu je to casozrut, lebo sa to ucite, neskor je to casozrut, lebo vas to bavi. :))

Aaaa, ozaj, este jeden tip, AudioVizualne centrum Silicon Hill pri CVUT mava Linux install festy a ine OpenSource akcie a z nich videozaznami volne dostupne na nete. Tie si omrknite tiez, mne ako studentovi bol tento zdroj informacii najblizsi.

S linuxem nemam moc zkusenosti ale podle toho co vsude vidim tak ubuntu ma dobrou uzivatelskou podporu.
Takze se staci zeptat a je hodne lidi co poradi. (nemam vyzkousene)

Ja to vyskusane mam, clovek sa dostane k odpovedi tazko bez toho, aby bol za BFU. Vlastna invencia je dolezita. Pozriet sa za tym, co sa pytam, hladat riesenie a pod., ale tak ci onak, mnoho, fakt mnoho linuxakov si o sebe mysli, ze je zvlastna kasta a poradia len polovysmechom. To je bohuzial moja skusenost. Nauc sa sam, tak znie moja rada. (aneb, pomuz si sam, i banbuh ti pomuze :-D)