Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flash disk do PC - co jsem odpálil ?

Dobrý den ... Mám problém ... Mám dva dny nový pc a tak jsem si chtěl nahrát z flash disku dokumenty do práce na disk .. no samozřejmě moje štěstí se na mě zase ,,usmálo" a zase průšvih.Sekl se PC i zvuk a nic se nedalo dělat .. musel jsem natvrdo vypojit z el.proudu.Byl cítit zápach spáleniny a když jsem PC zapl nenabehne obrazovka a větrák od grafiky se točí nějak pomalu a vydává divný zvuk... Kamarád už mi řekl že jsem asi vyzkratoval PC.. paráda. Vím že mi stím asi nějak nepomůže ale můžete mi alespoň říct co se mohlo stát a co všechno mohlo odejít ? Je to ta karta ? Nebo mi ještě kamarád říkal že třebas mohl odejít zdroj a vydávat málo energie mám doma úplně nový tak jestli to má cenu měnit.Diky moc za odpovědi Ondra
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

možná odešla nějaká horší ochrana 5Vusb na základní desce. (to máš gigabyte?)
nebo i větší kus desky, třeba statickým výbojem mezi rukou/flashkou a konektorem usb na skříni.

nenaběhne ani obrazovka - luštím z křišťálovky co máš za hw, už na to houby vidím.
tajný zdroj, tajný výrobce desky, tajné provedení grafiky, tak to odešlo asi něco tajného.

vypnout pc od sítě, na desce cmos reset, jestli máš externí grafiku i na desce (v cpu) tu pcie vytáhnout, zapnout: jestli se to rozběhne normálně.

Dobrá díky moc za radu jak říkám teď makám takže zítra zkusím .. byl bych za to fakt rád kdyby to bylo takovouhle banalitou .... Jenomze si nejsem jistý jestli by to způsobilo tohle že by ten PC pak nešel zapnout vůbec