Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sestaveny počítač nenabootuje

Zdravím mám problém se svým nově sestavením počítačem vše je zapojeno jak má. když zapnu počítač deska začne svítí a větráky se rozjedou když ale připojím monitor nic to neukazuje to samé s klávesnici nebo myši nefunguji. Disk se taky točí. Možná to bude nekompatibilní ram s mb? Nebo grafika nefunguje? Děkuji za oppovedi

PC sestava
Cpu ryzen 5 2600
Mb asus prime plus b450
Grafika msi armor gtx1060 6gb
Psu evga g3 550W

Je potřeba se řídit manuálem. Nekompatibilní RAM (ostatně jako spousta dalších chyb) donutí většinu MB vydávat nějaké pípání. Je zapojený PC speaker (pokud nemá mb interní)? Pokud ano a vydává nějaký zvuk, je potřeba podívat se do manuálu, co to znamená.

Deska má, zdá se, grafiku interní (ví, že má zobrazovat na externí?), začal bych tedy s ní, stejně tak jako bych pro první zapnutí nezapojoval pevné disky. Takže pro první naběhnutí by měla stačit deska s procesorem, RAM a monitorem zapojeným do interní grafiky. Pokud tohle nefunguje, nemá cenu pokračovat.

Tak jsem asi našel na dotaz "asus prime plus b450" něco jiného (koukám, že b450 je název čipsetu a desek s ním je na tři tucty s různou výbavou, no já se včera zrovna trefil do nějaké, která má DVI a HDMI, což je odhadem tak půlka). Ne že by mě to překvapovalo, jsem na tento zmatek ve světě počítačových komponent zvyklý. Ne že by počítač nebyl schopný běžet bez grafiky, ale je to krajně nepraktické (třeba se nepozná, jestli běží), takže beru zpět. No mě bylo hned divné, proč nevyužil interní grafiku, tím se mi to vysvětluje.

Tak nakonec jsem to znovu všechno překontroloval a zjistil jsem ze tanky od adata mají mírně zlomenou spodní stranu tudíž musíte poradně pritlacit na zadní stranu aby tam správně dosedly což já jsem neudělal a když ramky docvakly myslel jsem ze jsou tam správně nasazeny ale nebyly teď už PC normálně bootuje