Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zabránit mizení mnoha MB dat z mého placeného měsíční paušálu dat?

Mám mobilní telefon s tarifem 6GB měsíčně. Přímo na mobilu internet nepužívám (ani mi to nejde, protože mám schválně všechny funkce zakázané)

Na web ho využívám jako modem, přes který si připojuji netbook. Tam je tak malá kapacita, že se nedají automaticky stahovat a instalovat aktualizace. Navíc mám zákazané stahování aktualizací přes placené mobilní připojení. A jině (wifi) vůbec nepoužívám.

Přesto se mi dnes stalo (alespoň mobil to ukazuje), že se mi stáhlo 720 MB za dnešek. Přitom jsem na webi sice byl asi 2 hodiny, ale nenavštívil jem žádnou webovou stránku a jen napsal asi 4 krátké emaily.

Dá se tomu zabránit nějak?
Nevím, zda ta data ukradl mobil nebo notebook? Jestli Huiawei posílá čínské rozvedce moje údaje nebo Windows 10 do NSA?

Napadají mě 2 věci, jak tomu zabránit.

1) V netbooku zahodit W 10 a pořídit si tam Linux
2) A sim kartu strčit do obyčejného USB modemu a přes ten valit internet do notebooku

Bohužel ale využívám tu simkartu i pro volání, takže to je problém. Ale jinak by to řešení bylo.

Nebo si chce nějak přivydělat švindlem můj operátor 02?

Napadá chytřejší a zkušenější lidi něco lepšího?

To je pravda, to je logické a nenapadlo mě to. Mobil tedy můžeme vyloučit. Ukazuje to Tethering & portable hotspot.

Na mobilu jsem nikde nenašel, kde by to šlo nastavit, že se jedná o placené připojení. Ale v netbooku to nastavené mám, takže jasně by měl vědět, že to je placené. Viz.obr. Přesto mi stáhne takové obrovské množství dat za 2 hodiny (vzhledem k celkovému objemu, který mám na celý měsíc)

https://ctrlv.cz/b6cN

Už ti to vysvetľovali - na NB to máš nastavené správne, ale na mobile NIE! NB berie mobil ako hotspot, teda nevie, že ten hotspot má tie prichádzajúce dáta platené. Ovšem mobil, ktorý sa pripojuje do siete to nastavené nemá a tak prepojí NB bez obmedzenia... a ten potom veselo ťahá....

To omezení na účtované připojení platí pouze pro služby, které s tím počítají.
Stačí si v prohlížeči spustit nějaké delší youtube video a 700MB je v tu ránu pryč.
Stačí, aby se spustila aktualizace Chrome, Javy, ... a další desítky MB jsou pryč.
Musel bys pozjišťovat a pozakazovat veškeré automatické aktualizace programů, které to dělají, které se spouští automaticky nebo které používáš.

To nevím, odeslal jsem za ty 2 hodiny včera asi 4 krátné emaily, jinak vůbec. Javu nepoužívám, prohlížeš mám Firefox. Ale 700 MB je už dost přitažené za vlasy. Já si myslím, že se to snažilo stáhnout tu aktualizaci 4GB Windows. A to i přesto, že to mám zakázané. Však to tam píšou, že můžou... A protože se přes wifi nepřipojuji, tak to asi tak udělali.