Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zakrýt část monitoru

Dobrý den, rád bych měl zakrytý levý horní roh monitoru, tak aby nebyl videt nazev programu ktery používámě na akcích (kvuli konkurenci). Neznate prosím nekdo nejakou aplikaci nebo jakym zpusobem zakrýt čast monitoru - třeba černý obdelník zobrazený nad všemi aplikacemi ? Nasel jsem program Zorro ale bohuzel se mi nedari dostat az do rohu děkuji

Řešení:

si tam pouštěj winamp:
ctrl+a ... all on top
ctrl+d ... double size
2x kliknout na pruhované záhlaví ho zmenší do lišty

Myší mi to nejde; pokud to tam táhnu, buď to skočí zpět (aby byl ten "1. řádek záhlaví okna vidět), nebo se okno změní na celoobrazovkové. A pokud na to jdu pravou myší a šipkami, po entru zase je to záhlaví okna vidět.

Zkoušeno s několika programy, FF a explorerem. W10. Bavím se o posunu nahoru, ne doleva. Tam to samozřejmě schovat jde, ale pak není vidět celé okno programu.

Dej sem screenshot :)

Máme jeden program, který umísťuje okna mimo monitor, pokud soubor byl vytvořen v jiném počítači s jiným rozložením monitorů. Okna mají normálně ikonku na hlavním panelu, ale jsou mimo "někde na třetím monitoru" jak někdy prohlásil kolega. Já jsem přišel na způsob, jak je dostat na viditelný monitor (teda nic převratného, asi jako objev "nového" kontinentu). Nejdřív alt-mezerník, tím aktivuju řídící nabídku okna, potom P jako Přesunout a pak vystřídat všechny čtyři šipky (chvíli podržet, dost dlouho na přesun), dokud se okno neobjeví na jednom z monitorů. Jestli jde takto dostat i okno mimo monitor, to jsem dosud nezkoušel. Teď jsem v linuxu, je to tam stejné, ale okno se mi zarazí o horní okraj obrazovky. Ještě mám při ruce windows wista a tam to funguje tak, že se okno umístí nanejvýš tak, že je z titulkové lišty vidět spodek, což by účel také splnilo (z písmen neni skoro nic vidět). Tak mě napadá, co roztáhnout obraz na monitoru, na CRT to šlo, u LCD to asi nejde.

Myší to podle mě nejde, ta se mimo obrazovku nedostane.

Ještě mě napadá jeden trochu prasácký způsob a to nastavit obě barvy titulku a barvu popisku na stejnou hodnotu, tedy maskování stylem černoši v komíně (teda pokud si windows nebo linux nechá takové nastavení líbit a nezapojí nějakou vyšší inteligenci, která mu řekne, že je to nastavení nesmyslné a bude ho ignorovat).

Edit: Zkouším ve windows Vista a nechá si nastavit barvu písma stejnou jako barvu pozadí, takže další možný způsob