Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozběhnu na tom linux ubuntu?

Zdravim,

rozbehnu na tom linux ubuntu?

2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz PC6400 CL5-5-5-18 CORSAIR TWINX XMS2
ASUS P5E-VM HDMI - G35/ICH9R, VGA + PCIe x16, DDR2 800, SATA II RAID, USB2.0, GLAN, mATX,
CoolerMaster Elite 330 - černý (black) tower, ATX, 4x5.25", 2+5x3.5", bez zdroje
INTEL Core 2 Duo E4600 - 2,40GHz, 800MHz FSB, 2MB cache, socket 775, EM64T BOX
WESTERN DIGITAL Caviar RE3 500GB, SATA II, 16MB cache, 7200ot, 8.9ms, WD5002ABYS

dekuji

Výrobce dodává linuxový ovladač, jedná se vlastně o kartu IC Plus Corporation IP100A FAST Ethernet Adapter:
Product ID 25013
Brand Asus
Description
NX1001
PCI Fast Ethernet Network Adapter
Supports Half/Full duplex capability
* 32-bit PCI V2.2 and ACPI Rev. 1.0 compliant
* Plug-and-play compatible for easy installation and configuration
* Supports 10Mbps and 100Mbps operation
* Supports Half/Full duplex capability
Specification
Interface Port
RJ-45 connectorPCI
32bit PCI specification 2.2 compliant
Data Connection Data transfer rate: 10/100Mbps
Standard Compliance
IEEE 802.3 10BaseT
IEEE802.3u 100BaseTX
IEEE 802.3x Full Duplex Flow Control
LED
Green: Link is established
Blinking: Link is established and data is being transmitted or received.
Off: No link is established

Support OS Windows 98/98SE, 2000, XP, NT4.0, Mac 10.x, Linux, Novell, SCO 5, Solaris 8, and Unixware 7
Certificates CE Class B, FCC Class B

Obecne sa da povedat, ze ano, pretoze narozdiel od trebars grafickych kariet nepouzivaju panentovane technologie. A linux je v sirokom meradle pouzivane na serverove nasadenie - ziaden normalne zmyslajuci vyrobca si nedovoli urobit kartu nekompatibilnu s unixom. :-)

ps: nie moje slova, mam to z prednasky

ale proč to stavíš na tak žravých komponentách? Vždyť stejnou službu ti udělá třeba AMD BE2350 v desce s AMD690G, ale i to bude na to, co potřebuješ, dělo jako prase. Tobě bude bez problémů stačit i třeba ona malá "destička" od intelu osazená napevno celeronem, nebo i nějaká mini-ITX deska od VIA.