Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chyba Kernel power-samovolne vypinani PC

Pro kamarada jsem na eshop skladal PC...ktere nemělo byt naročne...postupně (protože použiva i 20 oken v Google) se to nabalilo tak ,že tam ma 16GB RAM DRR3 Patriot,Zdroj 650W už asi třetí značku a vyrobce ale nevim snad nějaky white energy....jednou za tyden-14 to z ničeho nic padne na tuhle chybu....Kernel power...Jinak je to postaveni na AM3+ viz vystřižek z obrazku(cpuz,speedfun,vytiženi systemu) + deska asus...napada někoho čim to muže byt že to nepadne hned ale jednou za nějaky čas ?Většinu času děla jen spravu webu na chorme...nic moc jineho nepouživa

650W nejspíš zdaleka nepotřebuješ. kupuješ nejspíš předimenzované zdroje těj nejsitovějších značek (viz white energy).

chyba kernel power je následek pádu - windows nebyly korektně ukončeny, ale spadlo napájení / nastal hw reset.
zkus nechat běžet memtest 1-2 hodiny (ten patriot je taky lowend).

kdyby to spadlo s klasickou modrou obrazovkou, šel by použít nirsoft bsod viewer.

Deska taky jina...dokonce i procik...protože jsem stavěl podobne PC pro jeho manželku(tak jsem to ruzně zkoušel)...té to jede naprosto v pohodě....ale ona na tom tak nejede pecky jako on...(20 oken na google)....už jsem skoro v koncich čim to bude....třeba teplota uvnitř...nevim...jede mu to 24 hodin nonstop....

no jo, tos různě zkoušel nějaké kombinace pár hodin, to se nemuselo nic projevit.
škoda žes tu nedal stručný výpis hw ze speccy.
starší procesor - to je v nějaké bazarové desce? má to i nějakou odpočinkovou grafiku taky ze šuplíku?
zažil jsem napájecí kabel 230V do zdroje, co měl špatný kontakt. protože jinak jsi v souvislosti s napájením povyměňoval kdeco.
není u zdroje použitá redukce molex-sata? to bývá taky někdy krám.