Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmizení dat

Ahoj
Z nějakého důvodu mi z mého druhého disku (byly na něm uložené hry, data kromě systémů ten tam nebyl.) Prostě jsem se chystal spustit hru z plochy, ale napsalo mi to, že je to jenom neplatný zástupce, tak jsem okamžitě začal hledat a nečekaně 500gb na disku nebylo. Skoro všechno zmizelo. Aktualizace Windows byla před měsícem. Dneska jsem dal čistit počítač advanced system care, běžná rutina. Po té jsem zapnul hru a normálně jsem hrál. Následně počítač vypnul a zapnul jsem ho a data byly pryč. Chci se zeptat na radu co mám s tím dělat, většinu her jsem měl rozjetý a začínat všechny od znova se mi opravdu nechce.

No, asi u Tebe řádil ten známý Japonec "Samoseto".
Pokud chceš nějaký další rady, musíš dodat víc údajů:
-

Na tom disku není nic? Žádný soubor? Nebo zmizelo jen něco?

- Jak se tváří ten disk ve Správci disků?
- Jak vypadá jeho SMART Status (použij CrystalDiskInfo)?
- Co je to vůbec za disk?

SystemCare odinstaluj a zapomeň, že něco takového existuje. Systém může být tím čistěním už nabořený, takže z preventivních důvodů doporučuji provést novou čistou instalaci.

Jestli proběhla aktualizace a byla tam složka Windows.old. Pak to Windows dělají tak, že soubory nejsou fyzicky na 2 místech, ale jsou tam jen linky (odkazy).
Pokud promazání provedeš nějakým čističem, pak je možné, že o data klidně přijdeš.

K odstranění souborů po aktualizaci slouží nástroj vyčištění disku, které zvládne skutečné soubory přesunout, než pak odstraní Windows.old.

1. Zkusit nástroj na obnovení smazaných souborů
2. Nepoužívat podobné "systém care" nástroje