Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Windows 10 pro 64bit vs hry

Už mě to začíná nasírat, jak řeším jeden problém za druhým. Crysis 3 mě jede jen zvuk, jinak černá obrazovka, starší hra Serious Sam First se nedá spustit, a ani odinstalovat. Fakt ten Windows 10 je pořádná mrdka!!
V předchozí Win 8.1 nebyl žádný problém. Nevíte co stím??

Neptejte se na hardware, já ty hry už několikrát dohrál.

Dodám, jen jedna hra jede a to Quake 3 Arena.

zlodějům neradíme (Kurt)

Windows 10 versus hry je na to tema na herni poradne, muzes tam prispet.

Je to ruzne, Crysis 3 by jet melo, pokud ti chybi nejaky videokodek, tak ho budes muset doinstalovat, tohle se stavalo vzdycky i na WinXP jsem to kolikrat zazil.

Máme na to speciální thread, https://hry.poradna.net/questions/2799988-hry-nefungujici-ve-windows-10#r2808805

- C3 nevím, zatím jej nemám ve W10 nainstalovaný, tak to stáhnu z Originu
- S.Sam First+Second (mám nainstalovány ty vylepšené verze, byly zadarmo pro majitele původních verzí na Steamu), žádný problém
- Q3A nemám

Na W10/64/Pro mám zatím nainstalováno cca 400 her. Nerozjel jsem zatím jen dvě, starší kousky Angkor (BigFishGames) a Reaxxion (Steam). Ta druhá, pořízená na BigFishGames, je dle fóra funkční, jedná se o chybu steamácké verze, devs se na opravu vykašlali.

Je pravda, že s něčím si člověk musí pohrát.

-------
edit: Crysis 3 naprosto bez problémů, bez žádného nastavování, vše na maximum, v-sync zapnutý.

Nazdar.
Nevim jakeho mas klienta, ale me jede normalne (Origin). Zkus aktualizovat DirectX a DXaudio knihovny.
Jenom jsem ho stahl a spustil. Audio pouzivam primo z desky, nemas nakou starsi Audio pci kartu bez oficialni podpory s windows 10 ?
Jinak nemyslim ze je to desitkama kdyz me funguje normalne, jinak verzi mam 1809.

To ě problem mezi zidli a klavesnici. Uprimne z her - spousty her - jsem mel problemy tusim jen se starickym Jagged Alliance 2, a pak se Stubbs the zombie - ale tam slo spis o problem s grafikou/ovladaci. Jinak bezi/bezelo vse, nemuzu si na W10 fakt stezovat. Teda - muzu, na dementni zpusob aktualizace (a nevim o nikom koho by TOHLE nesr*lo), ale to je uplne jina pohadka.

(krucinal ten JA2 ale stve, asi si ho rozchodim ve virtualich W7...)

Tak jak psali někteří výše - "desítkama" to v tomto případě asi opravdu nebude, možná jen druhotně. Pokud je nějaká z těch her, ehm, "neoficiální," jádro pudla bude ležet v tomto. Popřípadě chybí nějaký podpůrný software, aktualizace... Ani Win10 za nás není schopen udělat vše, zvláště v případě těch her, u kterých není dostupný žádný klient, který by jim ty důležité podpůrné programy/knihovny doinstaloval

Kontroloval jsi aktuálnost Visual CC, Frameworků, DirectX apod.? Mohlo se třeba i stát, že se hra nějak špatně nainstalovala, něco tam chybí. Protože pokud je systém samotný aktuální, neměl by to dělat. Jinak naposledy, co jsem měl s hrami takové potíže (to se ale týká pouze symptomů Crysis), tak mi odcházela grafika... (pády, černé obrazovky pouze se zvukem...)

Pokud ti ale ten DOOM fungoval delší dobu bez potíží, HW by měl být v pořádku. Nicméně ona ta hra je svým grafickým základem dost specifická - pokud vím, tak DirectX vůbec nepoužívá, buď Vulkan nebo OpenGL

Sám jsem na Win10 pouštěl x desítek her a všechny bez potíží (nějaké samozřejmě byly, ale daly se celkem rychle vyřešit - většinou chyběl nějaký program, který Win v základu neobsahuje)

Tak to ne no, nevěděl jsem, co máš za GK. Pokud Crysis nemáš na Originu, pokud si tu hru ještě nepřeinstalovával, zkus to. Spouštět samozřejmě jako správce, je to jistota. Je ta hra aktuální? Jiná verze by to mohla vyřešit. A jaké máš ještě hry, krom výše uvedených? Pokud jsou všechny důležité ovladače, Visual CC apod. aktuální, tak je mi to celkem záhadou

Sorry ale resis problem s crackem, kterej bys tady na poradne ani nemel resit, ze jo. Navic to svadis na Windows 10, kdyz to s OS nesouvisi. Vsak ja jsem googlil taky a problematickej je ve Windows 10 ten crack, psali neco o crack fix 4, ze se ma pouzit. Bliz ti nic nereknu, kdyby sis to koupil, hra nakonec byla uz nekolikrat ve sleve, tak zadnej problem nemas.