Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem alt + key nefunguje

ahoj, sem znaky jako < ( [,... mám ve zvyku psát pomocí alt + numerické číslo. Před nedávnem jsem si polil klávesnici a musel sem kupovat novou, ale tady mi to jednou jde jednou ne, někdy to jde když pořádně třísknu do klávesnice ale poslední dobou ani už toi nefunguje. Myslíte že je to klávesnicí nebo něčim jiným? ostatní klávesy včetně samotných číásel jsou normálně.

Nekteré klávesnice alt gr nemajú, namiesto toho pravý alt je pripojený na stejný vodič ako lavý alt. V prípade takýchto klávesnic sa dajú písať alt gr + [písmeno] aj kombináciou ctrl + alt + [písmeno].

Kombinácia ctrl + alt je ekvivalentná s alt gr v prípade štandardných textových editorov, ak si však aplikácia takúto kombináciu vyhradí pre inú akciu, tak potom je to problém. Stále je tu možnosť avšak SoftWarovo v OS prebindovať klávesnicu.