Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmizli mi subory na HDD

Na hdd som mal priečinok stiahnutých suborov. Po vypnutí pc tie súbory zmizli ale stale zaberajú miesto na disku. Subory môžem vyhľadať pomocou defragmentácie disku ale nemožem sa k nim dostať. Môže mi niekto pomôcť?

To je iná, musíš prijať prístupové práva, potom tieto zložky zmažeš.

Stiahni si zipku, klikneš po rozbalení na niektorý *reg a nainštaluješ ho do Registrov. V roletke menu klik na zložky sa ti objaví štít s prevzatím vlastníctva. http://leteckaposta.cz/403906393
Potom je tu ešte unlocker.exe
https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/bezpecnost/sifrovani/unlocker/

Však práve preto musíš prevziať prístupové práva, ak to dokážeš premission normálnou cestou

Návod: https://sk.stealthsettings.com/cum-putem-schimba-ownerul-si-prelua-controlul-asupra-fisierelor-de-sistem-in-windows-8.html

Sú to zložky po chkdsk kontrole na skrížené sektory (chkdsk X: /x /f /r /v /b) pritom je otázne, či budú všetky dáta v čitateľnej forme, aby si ich vydoloval aj ak otvoríš foldre.

Nedarí sa mi to. No zistil som že súbory z danej zložky dokážem kopírovať ak sa cez cmd prihlasim do zložky ako administrátor. No neviem napísať subor ktory potrebujem lebo ma v názve medzery a ak tam dam medzery tak mi napíše že subor nebol nájdený.

Ak napišem cestu F:/found.000/ tak mi to vypíše že pristup bol zamietnutý.

Tahle cesta je asi z nějakého obnovovače souborů (nebo jak jsi k té cestě přišel).
Obnovil jsi už ty "nalezené/zmizelé" soubory a složky?
Zkus program Recuva či podobný, které jsou k tomu určené.

found.000/dir0000.chk

tam bývají poškozené soubory, které nepřemísťuje defragmentátor, ale právě kontrola disku. dává tam jen ty, se kterými si neumí poradit a přiřadit je něčemu rozumnému.

150GB súborov

jestli máš tak rozsáhlé škody na disku, začni nejdřív nějakým memtestem = z boot cd/flashky.

F:/found.000/

máš potíž se správnými lomítky, neumíš zkopírovat cestu ze záhlaví průzkumníka nebo z normálního správce souborů.
to písmeno f: mě děsí - to je tam nějaká směska různě starých malých disků?
viz diskmgmt.msc

z jiného sudu:

tak mi dá aj vyhradené systemom čize (E:)

jde o bývalý systémový disk a toto je malý bezcenný bootovací oddílek 100mb. zkus ho odstranit v té správě disků, nebo pořádným partition managerem.

u usb disku je to skoro jasné, poškozená souborová struktura odpojením disku za chodu.
na to je obvykle zelená ikona vpravo dole, kterou m$ tupě skrývá, pak ještě počkat než disk přestane blikat, teprve pak vytáhnout.

F:/found.000/ - musel bys mít normálního správce souborů, na průzkumník zapomeň.
prohlížeč souborů [f3] ti ukáže hlavičky, můžeš přiřadit správnou příponu, ale ty soubory budou nejspíš zkrácené / přepsané zčásti jinými nebo jinak poškozené.
nejspíš celý obsah adresáře found.000 bude ke smazání.