Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký druh licence Windows 10 Home použít pro virtuální počítač ve VirtualBoxu

Dobrý den,

používám virtuální počítač s Windows 10 Home (ve Virtualboxu, který jako takový běží také ve Windows). Původně jsem do toho virtuála koupil licenci na ebayi za tři kila, což fungovalo, ale jakmile jsem virtuální počítač exportoval a přesunul na jiný reálný počítač, aktivace se ztratila.

Můj dotaz tedy je, jakou licenci mám v tomto případě zakoupit, abych si mohl tento virtuální počítač libovolně přesouvat mezi skutečnými počítači (a skutečně tedy přesouvat, nikdy tedy nepoběží v jednu chvíli na dvou počítačích).

Předem děkuji za rady.

Myslím, že pro OS z principu taková licence, narozdíl od jiného softwaru, nemůže ani existovat. To bys ji měl aktivovanou na mnoha počítačích. MS si nehraje na "současné spuštění".
Nicméně dočasné virtuální obrazy lze od MS stáhnout zde.

Pokud ti jde o aktivaci, tak o tu příjdeš vždycky (teda krom slic, ten ale je jen na win 7 a na win serverech (i těch založených na win 10)), pokud win vyhodnotí změnu hardware. Změna hardware hlavně závisí na uuid bios, máš uuid bios nastavené opravdu na obou virtuálkách stejně?